Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Diyanet fitre miktarı 2015

3 Haziran 2015
Diyanet fitre miktarı 2015

Ramazan ayına sayılı günler kala, müslümanların merak ettiği fıtır sadakası (fitre) miktarı açıklandı. Fıtır sadakası Diyanet’in belirlediği miktarda alt sınır olmak üzere ihtiyaç sahiplerine verilebilecek. Ramazan ayına girmeden ihtiyacı olan kişilere verilecek olan fitre bedeli açıklandı. En düşük fitre miktarı 11,5 TL olurken, imkanı olanların yaşam standartı ölçüsünde istediği miktarda fitre vermesinde bir sakınca bulunmuyor.

Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl fıtır sadakası bedelini 11 lira 50 kuruş olarak belirledi.

Diyanet fıtır sadakası miktarını açıkladı

Fitre bedelinin belirlenmesinde yetkili olan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl geçerli olacak miktarı açıkladı. Kurul 2015 fıtır sadakası miktarını belirledi.

2015 fıtır sadakası bedelini tespit etmek üzere toplanan kurulun başkanı miktarı açıkladı. Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit başkanlığında yapılan toplantıda ortakm alınan kararla, bu sene ramazan ayının başlangıcından, gelecek yılın aynı dönemine kadar en düşük fıtır sadakası miktarı 11 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Kurul bu tutarın, ayni veya nakdi ödenebileceğini açıkladı.

Belirlenen miktarın üst sınırı herkesin, hayat standartlarına göre değişebiliyor. Asgari günlük olarak beslenme harcaması oranına uygun olarak vermesi tavsiye ediliyor.

Din İşleri Yüksek Kurulu,  “yaratılmış ve ramazan orucunu tutup iftar etme imkanını elde etmiş olmanın şükrü için, dinen zengin olup ramazan ayının sonuna yetişen Müslüman’ın belirli kimselere vermesi vacip bir sadaka” olarak tanımladığı fitre miktarını 2015 yılı için 11,5 TL olarak belirledi.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.