Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Devlet Memuru Olmanın Yolları

Devlet Memuru Olmanın Yolları

Nasıl Devlet Memuru Olunur

Merhaba değerli okurlarımız bu günki yazımızda sizlere devlet memuru olmanın yolları konusunda bilgiler verecegiz. Devlet memuru olmanın ilk şartı KPSS dir. KPSS de yüksek puan almak, tercih sıralamasında çok önme arzetmektedir. Tercih sıralaması yapılırken kamu kurumu belirlemiş oldugu puanın üzerinde puan almış adaylarda bu kuruma başvurdugu için KPSS den yüksek puan almak ilk hedef olmalıdır.

Tercihler alınan puan sıralamasına göre yüksekten düşüge doğru sıralanarak yerleştirme işlemleri yapılmaktadır. KPSS den en düşük 60 puan almak gerekir. Yani taban puan 60 tır, 60 puanın altında puan alan adaylar tercih yapma hakkını elde edemezler.

Dolayısı ile 60 puan ve üzerindeki puan alan adaylar tercih yapma hakkında sahiptirler. Türkiyede KPSS sınavları iki yılda bir yapılmaktadır, Yani burada alınan puan adayın iki yıl boyunca tercih yapma hakkını elde etmesini sağlar.

Yani birinci ilk snava girip 80 puan alan aday bir sonraki yıl Kurum tarafından Memur alım talebi bulunuldugunda ÖSYM ye tercihte bulunabilir. Yani sınava girmeden tercihte bulunabilir. ve yerleştirmesi sağlanmış olabilir.

Bir önceki yazımız olan Antarktika İş Ve Çalışma Fırsatı başlıklı makalemizde Antarktika çalışmak, Antarktika çalışmak istiyorum ve Antarktika iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.