Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Devlet Memurları Derece ve Kademe Nedir ?

2 Aralık 2015
Devlet Memurları Derece ve Kademe Nedir ?

Devlet Memurluğu Derece Ve Kademe

Merhaba değerli okurlarımız Memurun bulundugu konum ve pozisyona derece denir. Kademe ise derece içerisinde sorumlulugu ile ilgili yükümlülüklerinin artması ile bu noktada olumlu sicil alması, ve süreye bağlı olarak yeterli değerlendirmeye ve kıstasa tabi tutulmasına kademe ilerlemesi diyoruz.

Kademe ve derece ilerlemesi, Memur aylıklarına olumlu bir şekilde yansır. Derece ilerlemeside terfi etmesini sağlar. Derece ve kademe ilerlemelerini memura izin sürelerinde yada emeklilik sürelerinde herhangi bir etkisi olmaz.

Derece ilerlemesi memurun bulundugu pozisyondan bir üst pozisyona yani şef ise müdür olma pozisyonuna adım atmasını sağlayan bir çıta pozisyonundadır. Kademe ilerlemesi ile sadece aylıklar ile ilgili göstergelerin yükselmesi ile aylıgının artmasına fayda sağlar.

Bir önceki yazımız olan İhtiyati Tedbir Nedir ? başlıklı makalemizde ihtiyati haciz nedir, ihtiyati tedbir dilekçesi ve ihtiyati tedbir kararı cebri satışa engel mi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. cuma arslan dedi ki:

    döner östası iş ariyo 05453928344

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.