Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Çalışan Anneye Ayda Bin Lira

26 Haziran 2015
Çalışan Anneye Ayda Bin Lira

Devletimizin desteklediği ve önerdiği üç çocuk projesi için yeni bir adımda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapıldı. Son yapılan açıklamalara göre artık 3 yaşına kadar bakıcı masrafı bin lira olarak karşılanacak. Yapılan bu proje sayesinde 0-2 yaş arasında çocuğu olan çalışan anneler, ayda bin lira destek alacak. Peki projesi yapılan çalışan anneye ayda bin lira sistemi ne zaman başlayacak ? Sistemden kimler yararlanacak.

Çalışan Anneye Ayda Bin Lira

Desteklenen 3 çocuk projesi için müthiş bir adımda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından atıldı. Yeni yıl için hazırlıklarını yapan Sosyal Güvenlik Kurumu, yeni yılda  5 bin anneye 5 bin bakıcı sistemini hizmete geçirecek. Peki bu sistemin detayları nasıl olacak ?

Sosyal Güvenlik Kurumu, yaptığı projenin detaylarını paylaştı. Yapılan bilgilendirmeye göre artık 0-2 yaşında çocuğu olan anneler, ayda bin lira bakıcı ücreti alacak. Fakat 0-2 yaş grubunda çocuğu olan çalışan annenin, doğum sonrası işine dönmesi gerekiyor. İşine dönmeyen ve çocuğa bakabilecek durumu olan anneler bu uygulamadan yararlanamıyor. Doğum sonrası işine dönen ve çocuğa bakacak durumu olmayan çalışan anneler, bu uygulamadan yararlanabiliyor. Ayrıca uygulama dahilindeki bakıcıyı kendileri bulabiliyor. Veya anne yakınlarından olan bir kişide bakıcılık yapabilecek. Ve aynı zamanda sigortalı olabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Çalışan Anneye Aylık Bin Lira

Proje dahilinde söylenen detaylar, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan tarafından netleştirildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, çocukların 0-36 ayı tamamlayana kadar uygulamadan yararlanacağını ve çalışan anneyede bin lira bakıcı yardımı yapılacağını bildirdi. Detayları paylaşan Yadigar Gökalp İlhan, projenin amacı kadın işgücünün piyasada daha çok yer alması sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca çalışan annelerin istediği bakıcıyı alabileciğini vurgulayan Yadir Gökalp İlhan, isterlerse anne yakınından biride sigortalı bir şekilde bakıcılık yapabilir dedi.

Konuya ilişkin paylaşılan detaylar bu şekildedir. İlerideki günlerde yapılan açıklamalar veya değişiklikler tekrar sitemizde yayımlanacak veya güncellenecektir. Konu hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Başvuru link:  https://uyg.sgk.gov.tr/EvdeBakimBasvuru/index.jsf

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.