Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Boşanma Davası Tazminat Talebi

Boşanma Davası Tazminat Talebi

Boşanırken Tazminat Talep Edilebilir Mi ?

Merhaba değerli okurlarımız Boşanırken eğer kusursuz iseniz zaten mahkeme davanızı kabul edecektir. Mahkeme davayı kabulu ile birlikte siz eger maddi ve manevi tazminat talep ettiyseniz. Maddi anlamda tazminat talebiniz bu evlilikten beklediginiz yararın gerçekleşmemesi, Yani hayat yolunda karı koca olarak yürümemenizden kaynaklanan maddi kayıplarınızı bir nebze olsun giderebilmek için mahkemenin takdir ettigi maddi tazminat anlamındadır.

Manevi tazminat ise bu ayrılıga siz sebep olmadınız veya daha az kusurlu oldugunuz için bu durumda karşı tarafın birde sizin çektiginiz üzüntü acı, keder, piskolojik sıkıntılar. Sağlık sorunları her şey olabilir. Çektiginiz toplam bu acıları yine bu maddi tazminat gidermeyecektir. Ama bir ölçüde bir cezai karşılık gibi manevi yönden rahatlayabilmeniz için Manevi tazminata kusurlu olan tarafın aleyhine olmak üzere Manevi tazminata mahkeme hükmedecektir.

Tabi bu maddi ve manevi tazminata mahkeme hükmederken tarafların daha önce araştırdıgı yaşadıkları sosyal ortam. Maddi ve manevi imkanları hayat standartları göz önünde bulundurarak karar verir.

Bir önceki yazımız olan Kimler Kanada'ya Göçmen Başvurusu Yapabilir ? başlıklı makalemizde göçmenlik başvurularının kabulü, göçmenlik için ideal ülkeler ve kanada göçmenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.