Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Barodan Ücretsiz Avukat Talebinde Bulunma

7 Aralık 2015
Barodan Ücretsiz Avukat Talebinde Bulunma

Barodan Ücretsiz Avukat Talebinde Bulunma

Merhaba değerli okurlarımız. Kişilerin mutlakat ikametlerinin oldugu değil o an olayı yaşadıkları sırada, bulundukları yerdeki baroya başvurmaları ve baronun adli yardım bürolarına başvurmaları gerekmektedir. Kişiler mutlaka şahsen başvuruda bulunmalıdırlar. Başvuruda bulundukları süreçte bir takım belgeler istenecektir.

Bu belgelerden birtanesi ikametgah belgesi bir digeri fakirlik belgesi olacaktır. Kişi bulundugu yerde ikamet etmiyorsa oradaki baro bağlı bulundugu yerden kendisine bir avukat tayini, hususunda yardımcı olup aracılık edecektir.

Yapılan görüşmelerde önce kişi fakirlik belgesi ve ikametgah belgesini baroya sunması gerekmektedir. daha sonra bir randevu tarihi verilip, Adli yardım bürosunda kayıtlı olan avukatlar bulunmaktadır. Bu avukatlardan biri ile bir ön görüşme gerçekleştirilip, Verilen bilgiler dogrultusunda bir form doldurulacaktır. Bu formda kişinin aylık kazancı üzerine kayıtlı olan gayri menkul, ve araç bilgileri yer alacaktır ve bunun dışında her hangi bir geliri varsa bunlar hakkında bilgi vermek zorundadır.

Tüm bu işlemler eksiksiz yapıldıgında Baro size bir avukat tayin edecektir.

Bir önceki yazımız olan Devlet Memurları Derece ve Kademe Nedir ? başlıklı makalemizde devlet memuru kadroları, devlet memuru kanunu ve memuriyet dereceleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.