Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Askerlik Yeri Sorgulama

1 Haziran 2015
Askerlik Yeri Sorgulama

Her Türk gencinin zorunlu olarak askerlik hizmeti yapması gerekiyor. Ülkemizde 20 olan askerlik yaşı, üniversite eğitimi alan öğrenciler için tecil ettirilebiliyor. Askerlik süresi de son olarak 18 aydan, 15 aya düşürülerek, erkekleri sevindirdi. Üniversite eğitimi yapan gençler ise kısa dönem askerlik imkanlarından yararlanıyor. Kutsal askerlik görevi için uzun ya da kısa dönem için başvuru yapan kişiler, artık internetten askerlik yerini öğrenebiliyor. Askerlik ile ilgili tüm işlemler e-devlet üzerinden yapılıp, sorgulanabiliyor. Böylelikle asker adaylarının işleri daha kolay hale geldi. E-devlet üzerinden tek tıkla askerlik sorgulama işlemleri yapılıyor. Nerede askerlik yapacağım, askerlik yerleri açıklandı mı, askerlik yeri nasıl öğrenilir, askerlik yeri sorgulamak, askerlik yeri öğrenmek için sadece internete girmek yeterli oluyor. Peki internetten askerlik yeri sorgulamak ve öğrenmek için ne yapılır?

Askerlik yaşı gelen gençler başvuru yaptıklarında, eskiden nerede askerlik yapacağını öğrenmek için askerlik şubesine bizzat müracaat etmesi gerekiyordu. Ancak internetin hayatımıza sunduğu kolaylıklar sayesinde “askerlik yeri öğrenme” çok kolay oldu. Artık askerlik yeri sorgulama için artık askerlik şubesine giderek, kuyrukta beklemenize gerek kalmadı. Tek tıkla online olarak sorgulama yapabilirsiniz.

Askerlik Yeri Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet Kapısının kullanıma sunulmasıyla artık birçok işlem tek tıkla hallediliyor. Uzun kuyruklar beklemeye, zaman ve para kaybına gerek kalmıyor. Bu işlemler arasında “askerlik yeri sorgulama“ da yer alıyor. E-devlet şifresi olan herkes, tek tıkla askerlik yerini öğrenebiliyor. Şifreler PTT’de kişiye özel olarak veriliyor. İnternetten nerede askerlik yapılacağına, askerlikte hangi görevi yapacağınıza, celp sorgulamanızı, askerlik yoklamanızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternetten alacağınız bir belge ile askerlik yapacağınız yere teslim olabilirsiniz. E-devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığı bilgi servislerinden istenilen bilgi tıklandığında istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Yeri Nasıl Sorgulamak için Tıklayınız!

Askerlik Yeri Öğrenme

E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak askerlik yeri sorgulayabilirsiniz. İnternetten sülüs alma işlemini yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminde askerlik yeri sorgulama kısmı E-Hizmet bölümünde Milli Savunma Bakanlığına bağlı hizmetler sekmesinde bulunan “er sınıflandırma sonucunu sorgulama ve asal sevk başvurusu” kısmından ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.