Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Araç Muayenesine Gitmeden Neler Yapmalıyım

Araç Muayenesine Gitmeden Neler Yapmalıyım

Araç Muayenesine Gitmeden Neler Yapmalıyım ?

Merhaba değerli okurlarımız. Araç muaynesi öncesinde kendi kendinize yapacagınız bazı kontroller ile araç muaynesine kabul ve muaynede sorun yaşamanızın önüne geçebilir. Daha hızlı ve kolay bir şekilde muayene işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Muayeneye giderken araç ruhsatı yani trafik tescil belgelerinizi yanınızda bulundurunuz.

Ruhsatınızda boş muayene tarihinin olması gereklidir. Eğer yok ise en yakın şöförler cemiyetine Ek-1 belgesi alarak istasyona gidebilirsiniz. Geçerli bir trafik sigortanızın olup olmadıgını kontrol ediniz. Sigortanızın geçerlilik süresi geçmiş ise geçerlilik tarihini düzelttirmeniz gerekmektedir. Vergi borcunuz ve ödenmemiş trafik cezanız OGS ve HGS borçlarınız varsa gitmeden ödemeniz gerekmektedir.

İstasyonlara gittiginizde maliye ile alakalı araç işlemlerinde borcunuzun olmaması gerekmektedir. Aracınızda LPG var ise ruhsata işli olup olmadıgınıda kontrol etmeniz gerekmektedir. Eger LPG ruhsata işlenmemiş ise öncelikle bu degişikligi ruhsata işletmeniz gerekmektedir. Ayrıca tarihi bir ayı geçmemiş sızdırmazlık raporunuzda yanınızda olması gerekmektedir. Bu işlemleri yapıp giderseniz işlemlerinizde zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Trafik Sigortası Ücretleri başlıklı makalemizde 2016 kasko fiyatları, 2016 trafik sigortası ücretleri ve en ucuz kasko yapan firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Araç Muayenesine Gitmeden Neler Yapmalıyım Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.