Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Ambulans Şöförü Nasıl Olunur ?

19 Ekim 2015
Ambulans Şöförü Nasıl Olunur ?

Ambulans Şöförü Nasıl Olunur ?

Merhaba değerli okurlarımız Bu günki yazımızda sizlere Ambulans şöförü nasıl olunur bu konu hakkında bilgi verecegiz. Amblans şöförü olmak için ilk olarak Acil tıp teknisyenligi okumanız gerekiyor elbette bu şart devlet kurumları için geçerli Özel bir hastanede ambulans şöförlügü yapmak için ehliyetle birlikte ilk yardım sertifikasının yanı sırada piskolojik bazı testlerdende geçmeniz gerekmektedir.

Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmeti yönetmeliği’nin 4. maddesinde, ambulans şoförü; ‘Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış’ olarak tanımlanıyor. Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olması gerekiyor…

Ülkemiz’de ambulansta şoför bulundurma zorunluluğu ortadan kaldırıldı. özel ve kamu ambulansları şoför çalıştırabilir. Bu şoför, Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilkyardım eğitiminde geçmek zorundadır

Bir önceki yazımız olan Nasıl F1 Pilotu Olunur başlıklı makalemizde F1 pilotu, F1 pilotu eğitimi ve F1 pilotu nasıl olunur? hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.