Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Almanya’ya İşçi Olarak Nasıl Gidilir

14 Ekim 2015
Almanya’ya İşçi Olarak Nasıl Gidilir

Almanya’ya İşçi Olarak Nasıl Gidilir

Merhaba değerli okurlarımız Avrupa Birliği üye ülke vatandaşları ve Avrupa Ekonomi Alanı vatandaşları çalışma izni zorunluluğu yokturdur. Şu ülkeler bu kapsamda değildir: Belçika, Danimarka, ıslanda, ıtalya, Liechtenstein, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Avusturya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Büyük Britanya, ırlanda, Portekiz, ısveç ve Ispanya. Bu ülke vatandaşlarına Almanya`da çalışabilmek için çalışma iznine gerek yoktur. Almanya yabancı çalışanlar kanunu kapsamında Almanya`da çalışmak için başvuran yabancıların vizeleri veya oturma izinleri olmak zorunluluğu vardır.
Avrupa Birliği`ne üye ülke vatandaşlarıyla Avrupa Ekonomi Alanı vatandaşları ve ısviçre vatandaşları gerekli oturum iznini Almanya`ya giriş yaptıktan sonra da alabilirler. Bu konu ısrail, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda Avustralya, ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için de geçerlidir. Bütün diğer ülke vatandaşları önceden ikamet ettikleri yerdeki Almanya`nın yetkili yurt dışı temsilciliğinden vize başvurusunda bulunmak gerekliliği vardır (ayrıntılı bilgiyi Almanya`ya Giriş Hükümleri / Vize başlığı altında bulabilirsiniz).
Vize prosedürü çerçevesinde Almanya`da amaçlanan iş için bir çalışma izninin gerekli olup olmadığı ve gerekliyse de bu iznin verilip verilmeyeceği hususu da incelenir. Bu nedenle daha vize prosedürünü başlatmadan önce iş idaresi tarafından çalışma izni için teminat alınmış olmalıdır. Bu hususta yeni işverenin bulunduğu yerdeki iş ve işçi bulma kurumu yetkilidir.

Bir önceki yazımız olan Evde Bakım Yardımına Kimler Nasıl Başvurabilir. başlıklı makalemizde akraba ve eşlere bakım yardımı, bakım yardımı ve bakım yardımı başvuru Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.