Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

7 Haziran Seçim Sandık Görevlisi Ücretleri

6 Haziran 2015
7 Haziran Seçim Sandık Görevlisi Ücretleri

TBMM milletvekilleri seçimi için yarın sandığa gidiyor. 7 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan Genel seçimlerde meclise girecek milletvekilleri seçilecek. 25, dönem milletvekili Genel Seçimleri için hazırlıklar tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu genel seçimler için uzun süredir sürdürdüğü hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye’de 53 milyon 741 bin 835 seçmen, 7 Haziran tarihinde oy kullanacaklar. Tüm Türkiye geneline yayılan 173 bin 881 sandıkta oy kullanılacak. Seçim sandıkları başında da görevliler bulunacak. YSK seçimlerde görev alacak olan personellerin başvurusunu değerlendirdi. Başvurusu geçerli olan adaylar eğitim alarak seçimdeki görevine hazırlandı. Seçim sandık görevlileri YSK’nın belirlediği oranlarda ücret alacaklar. 2015 Seçim Sandık Görevlisi ne kadar ücret alacak, sandık başkanlarına ne kadar ücret ödenecek, üyelere kaç lira ücret verilecek, işte her ünvan için verilecek ücret detayları….

Seçimi Sandık Görevlisi Ücretleri

7 Haziran 2015 TBMM Genel Seçimlerinde görevlendirilen sandık görevlisi ücretleri Kaç lira olacak? Bina Sorumluları ve parti görevlileri kaç lira ücret alacak? Eğitime katılan ve eğitim verilmeyengörevli ücretleri ne kadar olacak. Partilerin görevlendirdiği kiilere ücret ödenecek mi?

7 Haziran 2015 TBB Genel Seçimi gerçekleştirilecek ve seçimde görevli tüm çalışanlar aşağıdaki belirlenen oranda ücret alacaklar.

Yarın yapılacak olan seçimde görevli olacak olan kişilerin alacakları ücretler için YSK tarafından açıklandı. Sandık başkanı ve sandık görevlilerinin ücretleri seçim sonrasında yatacak.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) 7 Haziran genel seçimlerinde görevlilere verilecek ücretler:

A) YÜKSEK SEÇİM KURULU

-Baskan ve Üyeler 158,50

-Siyasi Parti Temsilcileri ve Birinci Derecede Sorumlu Görevliler (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı) 79,00

– İkinci Derecede Sorumlu Görevliler (Şube Müdürü, BİM Müdürü, Ayniyat Saymanı, BİM Koordinatörü) 75,00

– Üçüncü Derecede Sorumlu Görevliler (Şef, Çözümleyici, Programcı) 73,00

– Dördüncü Derecede Sorumlu Görevliler (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Memur) 70,00

-Şoför ve Hizmetliler 64,00

-Şoförler 59,00

-Hizmetliler 59,00

B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI

– Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 79,00

– İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 64,00

– Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 75,00

– Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 70,00

– Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 64,00

– Askı Yeri Görevlileri 59,00

– Memurlar 59,00

– Şoförler 59,00

– Hizmetliler 59,00

C) SANDIK KURULLARI

– Başkan 73,00

– Üye 64,00

D) BİNA SORUMLULARI 73,00

GÜNDELİK ÜCRET HESAPLAMASI ve GÜNDELİK ÜCRETLER:

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 23/02/2015 tarih ve 2015/233 sayılı kararı üzerine 7 Haziran genel seçimlerinde görevlilere verilecek gündelikler şu şekilde belirlenmiştir:

Sandık kurullarına yapılacak ödemeler:

– Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç),

– Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 2 (iki),

– Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 2 (iki),

– Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 1 (bir),

– Siyasi parti üyelerine 1 (bir),gündelik ödenir.

Bina sorumlularına yapılacak ödemeler:

Bina sorumlularına 3 (üç) gündelik ödenecektir. Ancak bina sorumlularına ücret ödenebilmesi için en az 4 sandık kurulunun aynı binada görev ifa etmesi gerekmektedir.

Sandık kurulacak okullardaki hizmetlilere yapılacak ödemeler:

Sandıkların kurulacağı okullarda görev alacak hizmetlilerin listesi ilçe seçim kurulu başkanı tarafından ilçe milli eğitim müdürlüğünden temin edilecek listeler doğrultusunda, bir okulda en fazla iki (2) hizmetli görevlendirilir ve her birine iki (2) gündelik ödenir.

UYAP görevlilerine yapılacak ödemeler:

İl merkezinde ve ilçelerde görevlendirilecek UYAP görevlileri il seçim kurulu başkanının denetiminde, Cumhuriyet başsavcılıkları ile irtibata geçilerek belirlenecek ve görevlendirilecek görevlilere üç (3) gündelik ödenir.

Günlük ücretlere göre sandık görevlilerinin alacakları ücretler:

-Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına: 73×3= 219 TL

-Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına: 73X2= 146 TL

-Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye: 64X2= 128 TL

-Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye: 64X1= 64 TL

-Siyasi parti üyelerine: 64×1= 64 TL

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.