Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

4,5G Geçmek İçin Sim Kartlar Yenilenecek

9 Eylül 2015
4,5G Geçmek İçin Sim Kartlar Yenilenecek

4,5G Geçmek İçin Sim Kartlar Yenilenecek

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Türkiye 4,5G teknolojisi ile tanışmaya hazırlanıyor. 4,5G teknolojisinde düğmeye basıldı. Fakat Ülkemiz’de 73 milyon abonenin yararlanması öngörülen mobil internette son teknoloji olan 4,5G’nin kullanılabilmesi için SIM kartların yenilenmesi gerekmektedir . Ülkemiz’de kullanılan SIM kartların hemen hemen yarısı yeni teknolojiyi desteklemiyor. Bu nedenle tahmini 36 milyon SIM kartın yenilenmesi gerekmektedir .

Akıllı telefon ve tabletlerdeki mobil web hızını 10 katına çıkaracak olan 4,5G 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanacak. Abonelerin 4G ve 4,5G teknolojisini kullanabilmesi için uyumlu SIM kart kullanması gerekmektedir . Sektör yetkilileri Ülkemiz’de 72 milyon cep telefonu abonesi bulunduğunu , abonelerin tahmini 36 milyonununda bulunan 4,5G uyumlu SIM kartı bulunmadığını ifade ederek , 4,5G teknolojisinden yararlanmak ve mobil web hızını 10 katına çıkarmak isteyen abonelerin uyumlu SIM kart alması gerektiğinin vurguluyorlar .

Şu anda kullanılan SIM kartların 3G teknolojisini desteklediğini ifade eden görevliler , bu kartların yeni açılan frekansları desteklemediğini, 4G v 4,5G ile uyumlu SIM kartların USİM adı altında satışa sunulduğunu açıkladılar . 16,7 milyon abonesi bulunan Avea SIM kartını USIM kartla değiştirmek isteyen abonelerin normal kart değişim fiyatı ödeyerek 4,5G ile uyumlu USİM kart sahibi olacaklarını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

4,5G Geçmek İçin Sim Kartlar Yenilenecek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.