Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 KPSS Puanı Nasıl Hesaplanır ?

10 Kasım 2015
2016 KPSS Puanı Nasıl Hesaplanır ?

KPSS Puanı Nasıl Hesaplanır ?

Merhaba değerli okurlarımız KPSS Puan türlerinin hesaplanmasın’da şu kriterler uygulanır B gurubu dedigimiz sadece genel kültür genel yetenek sınavlarında netlerin degeri netlerin sayısı genel kültür ve genel yetenek olmak üzere 0,5 puan ile çarpılır.

Yani % 50 sini genel yetenek % 50 sini genel kültür oluşturur. Ögretmenlik puanlarında ise iki farklı hesaplama vardır. Birincisi öğretmenlik alan bilgisini içeren bir hesaplama digeri ise sadece genel kültür ve genel yetenek ve eğitimi kapsayan bir hesaplamadır.

Genel kültür genel yetenek ve eğitimden alınan öğretmenlik branşlarında genel yetenek ve genel kültür, % 30 ile % 30 olarak alınmakta % 40 kını eğitim bilimleri oluşturmaktadır. ÖABT branşlarında ise genel yetenek % 15 genel kültür % 15 eğitim bilimleri % 20 öğretmenlik alan bilgisinde % 50 alınarak hesaplama yapılır.

Bir önceki yazımız olan Dul Ve Yetim Aylığını Kimler Alabilir ? başlıklı makalemizde bağkur, dul ve yetim aylığı bağlanma şartları ve dul ve yetim aylığı dilekçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.