Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme Başlıyor

16 Ocak 2016
2016 Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme Başlıyor

2016 Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme Başlıyor

Her yıl milyonlarca müslümanın haca gitmek için başvurduğu hac önkayıtları için sayılı günler kaldı. Hac görevini yapmak isteyenler için ilk başvuru tarihi olarak 18 ocak olarak belirtilmiştir. Hacca gitmek isteyen vatandaşlarımız pazartesi günü ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Ön kayıtlarla birlikte bir çok kişinin merak ettiği konuların başında Hacı kayıtları ne zaman başlıyor, diyanet tarafından bu konu hakkında bir duyuru yapıldı.

2016 hac ön kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 18 ile 27 ocak tarihlerinde başlayacak. Bu konu hakkında yaşadığınız il ve ya ilçenin Müftülüklerine veya hac kayıt bürolarınada başvurup daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

2015 yılında kayıt yaptırmış ve gidemeyen hacı adayları ile birlikte yeni kayıt yaptırmak isteyen Hacı adayları bu haberler birlkte bir heyecan sardı. Yeni dönem kayıtları 18 cakta başlayıp 27 ocakta sona erecektir.

Diyanet bu sene ilk defa ön kayıt sistemizi hayata geçirecek. Geçtiğimiz yıllarda hiç kayıt yaptırmayanlar bu konu hakkında uyarıldı Ön kayıt yapacak hacı adayları anlaşmalı banka şubelerine bizzat giderek nüfus cüzdanlarıyla birlikte 20 TL başvuru ücretini yatırması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Bir Hafta Kurs İle 15 Bin Lira Maaş başlıklı makalemizde kimler TMG danışmanı olabilir, TMG Danışmanı kurs ücretleri ve TMG Danışmanlığı kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 Hac Ön Kayıt ve Kayıt Yenileme Başlıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.