Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2015-KOSGEB Hibe Kredi Başvurusu

2015-KOSGEB Hibe Kredi Başvurusu

2015-KOSGEB Hibe Kredi Başvurusu

Merhaba değerli okurlarımız Kosgep hibe kredisinden yararlanmak için gerekli olan kayıt işlemi için linke tıklayın Şayet Meslek Kuruluşu yada AR-GE/Endüstriyel Uygulama Programına Müracat için İşletmesini henüz kurmamış bir girişimci olmak istiyorsanız KOSGEB kaydınız, oldugu şehirdeki KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlükleri yapmaktadır. Sisteme giriş kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt sırasında tarafınıza verilecektir.

Sonrasında kayıt sisteminde olan işletme bilgileri ve kişisel bilgileri yazdıktan sonra altta sağda olan kaydet butonuna tıklıyoruz. Hibe kredisini almak için,

1. İşletme İsmini ünvanını büyük harfler ile yazınız.

1

ÖRN : İONS BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

 

2. İşletmenizin Statüsünü seçiniz.
2
ÖRN : Limited

3. Vergi Dairesini seçerken önce işletmenizin bulunduğu ili seçiniz. Kosgeb hibe kredisi almak
ProcessCity
ÖRN : ANKARA

 

4. İlinizde bulunan vergi dairelerinin geldiği listeden vergi dairenizi seçiniz.
4
ÖRN : BAŞKENT

 

5. Vergi numaranızı giriniz. Eğer şahıs işletmesi iseniz T.C. kimlik numaranızı giriniz.
Vergi numaranız 11 haneden fazla olamaz.
6 ÖRN : 6310487991

6. Yetkili Kişi Adı Soyadı bölümünde soldaki haneye AD sağdaki haneye SOYADI yazınız. Yetkili kişi işletmeniz adına imza atmaya yetkili kişi olmasına dikkat ediniz. Kosgeb hibe kredisi almak nasıl alınır.
5
ÖRN : MEHMET ÇAV

7. SSK İşyeri Sicil No veya yoksa BAĞ-KUR numaranızı giriniz.
SSK iş yeri numaranızı 21 hane olacak şekilde giriniz. 23 haneli ise son iki haneyi girmeyiniz.
8
ÖRN : 296050102106698308058

 

8. İşletmenizin kuruluş yılınız 4 haneli olacak şekilde giriniz. Kosgeb hibe kredisi almak istiyorum.
87
ÖRN : 2006

 

9. İşletmenizin bulunduğu yeri seçiniz.
ergf
ÖRN : Teknopark

 

10. İşletmenizin ticari sicil numarasını giriniz. Esnafsanız esnaf sicil numaranızı giriniz.
55
ÖRN : 218374

 

11. Bağlı bulunduğunuz meslek kuruluşunu seçiniz.
mj
ÖRN : TOBB- Ticaret Odası

12. Faaliyet kodunuzu seçmeniz gerekmektedir bunun için öncelikle Faaliyet kodunuzu seçmek için tıklayınız butonuna tıklayınız. Karşınıza madde 15 deki NACE Seçimi ekranı gelecektir.
78

13. Nace seçim ekranından İşletme türünüzü seçiniz. İmalatçı iseniz İmalatçı olarak çalışıyorumdeğilseniz İmalat dışı çalışıyorum seçiniz. Sonrasında altında gelen menüden NACE Üst Kodu’nu seçiniz.
kjlk
ÖRNEK: İşletme Türü:
İmalat dışı çalışıyorum
Nace Üst Kodu:
BİLGİ VE İLETİŞİM

14. 15. adım sonrasında NACE İkili Kodu menüsü dolacak ve bir alt kriter daha seçmenize izin verecektir.
hjku
ÖRNEK: Nace İkili Kodu:
Bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler


15. 16. adım sonrasında seçtiğiniz Nace İkili Kodu na göre ilgili faaliyetler aşağıda açılacak tabloya gelecektir. İlgili tablodan aşağıdaki şekilde de gözüktüğü gibi tik atarak işletmenizle ilgili faaliyet alanını seçiniz ve sonrasında NACE Seçim ekranının sağ alt köşesindeki hh butonuna tıklayınız. En az 1 ve en fazla 3 alanı seçebilirsiniz. Kosgeb hibe kredisi almak
mn
ÖRNEK: NACE Kodu Açıklama
62.01 Bilgisayar programlama faaliyetleri
62.01 Bilgisayar danışmanlık faaliyetleri
62.09 Diğer bilgi teknolojileri ve bilgisayar hizmet faaliyetleri

16. İşletmenize ait iletişim bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
ÖNEMLİ: E-posta adresinizin faal olarak kullandığınız ve posta gönderiminde sorun olmayan bir adres olmasına dikkat ediniz. Buraya girdiğiniz e-posta adresinize KOSGEB işlemlerinde ileride kullanacağınız KULLANICI ADI ve ŞİFRE gönderilecektir.
Kosgeb hibe kredisi almak.
kl

17. Yukarıda girdiğiniz bilgilere onay verme işlemini yapmanız gerekmektedir. Bunun için İşletme hakkında yukarıda yer alan bilgilerin doğru olduğunu beyan ve taahhüt ederim. i seçiniz. Kosgeb hibe kredisi almak 2015
hh

18. Sistemin güvenliği için en son adımda kontrol bulunmaktadır. Kontrol bölümünde çıkan resimdeki rakamları aşağısındaki kutucuğa eksiksiz olarak giriniz.

19.
.lkjTüm adımları yaptıktan sonra hh butona tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayınız. Eğer yukarıdaki bilgilerinizde sisteme aykırı bir giriş yaptı iseniz sistem sizi uyaracaktır. Çıkan uyarıları okuyarak değiştirmeniz gereken bilgileri değiştirip sonrasında tekrar hh butonuna tıklayınız .

 

20. DİKKAT: Bilgilerinizi kaydetme işlemi sonrasına sistem size bundan sonra irtibat kuracağınız ve işlemlerinizi yürüteceğiniz İlgili Birimi seçmenizi aşağıdaki şekildeki gibi isteyecektir. Menüden gelen birimler içerisinden size en yakın olanını seçiniz ve hh butonuna tıklayınız. Bu işlemi tamamlamanıza müteakip karşınıza gelecek ekrandaki KULLANI ADI ve ŞİFRENİZİ NOT EDİNİZ ve KOBİ BEYANNAMESİ işlemlerinizi doldurmaya başlayınız.
258

KOSGEB BEYANNAMESİ DOLDURMAK

Kosgeb hibe kredisi almak 2015

Kosgep veritabanı kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra beyanname doldurmak gereklidir, Kosgeb beyannamesinin nasıl doldurulacağı aşağıda anlatılmıştır. – Kosgeb hibe kredisi almak 2015

 

KOBİ BEYANNAMESİ NASIL DOLDURULUR ?

KOBİ: 250 Kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya malibilançosundan herhangi biri 40.000.000 TL’yi (Kırk Milyon Türk Lirası’nı) aşmayan ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimdir.

KOBİ Tanımı Yönetmeliği gereği; KOSGEB den desteklerinden yararlanabilmeniz için “KOBİ Beyannamesi”formunu ve eklerini internet ortamında doldurarak çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim etmeniz gerekmektedir.

KOSGEB’e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmenize ait olacaktır. Kosgeb hibe kredisi almak.

KOBİ BEYANNAMESİ ni doldurabilmek için öncelikle KOSGEB veritabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıtla ilgili bilgilere http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=1 adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: AŞAĞIDAKİ KAYIT ADIMLARINIZI ZAMAN AŞIMI OLMAMASI İÇİN MAKSİMUM 15 DAKİKA İÇİNDE TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 1. http://www.kosgeb.gov.tr adresine giriniz ve “E-KOBİ” tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda, kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz. Gelen sayfa da kutucuğa tıklayınız.
 2. Giriş yapmak istediğiniz KOBİ beyannamesinin yılını seçiniz ve butonuna tıklayınız.
 3. Sonraki adımda karşına gelen ekrandan işletmenizle ilgli sorulardan

işletmenize için uygun olan durumları seçiniz ve butonuna tıklayınız.Seçenekler ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkan ekranda mevcuttur.Açıklamaları lütfen dikkatlice okuyunuz. Kosgeb hibe kredisi almak 2015

 

 1. Karşınıza gelen ekrandaki işletme bilgilerini doldururken işletmenize ait KOBİ beyannamesini doldurduğunuz yılı ait mali ve SGK bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. Bu bölümü doldururken işletmenize ait evraklar üzerinden doldurmanız faydalı olacaktır. Kosgeb hibe kredisi almak 2015
  ÖNEMLİ: Net Satış Hasılası ve Mali Bilanço Toplamı bölümlerini kuruş ,nokta veya virgül kullanmaksızın doldurunuz.
  Yetkili Personel bölümünü doldurmak için aşağıdaki gibi Yetkili Ekle ye tıklayınız.

Karşınıza gelen ekrandaki bilgileri doldurunuz ve butonuna tıklayınız. Yetkili kişinin T.C.kimlik numarası ve GSM numarasının girilmesi zorunludur.
Yetkili kişi olarak birden fazla kişi ekleyebilirsiniz. & KOSGEB HİBE KREDİSİ ALMAK
Girdiğiniz bilgileri düzeltmek için Yetkili Düzelt silmek içinse Yetkili Sil butonlarını kullanabilirsiniz.

 • Faaliyet Konusu bilgileriniz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak gelecektir.
  Faaliyet konunuzun gelen listedekilerden farklı olduğunu düşünüyorsanız, Faaliyet konuzu seçmek için tıklayınbutonuna basınız ve karşınıza gelen ekrandan seçiminizi yapıp butonuna tıklayınız.
 • Adres bilginiz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak gelecektir.
  Adres bilgilerinizde değişiklik yapmak, silmek veya yeni adres eklemek istiyorsanız aşağıdaki butonlardan ilgili butona tıklayarak karşınıza gelen ekranlardan işleminizi yapabilirsiniz.
 • Eksik bilginiz var ve sonra devam etmek istiyorsanız sağ alt taraftaki butonuna tıklayarak kaydedip sonra devam edebilirsiniz. Yukarıdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olduğuna eminseniz butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Sonraki adımda karşınıza KOBİ Beyannamesi Rapor çıktıları ekranı gelecektir.
  Bu ekran üzerinden daha önceki adımlarda girdiğiniz beyanınızla ilgili çıktıları almanız gerekmektedir. Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi İndir butonlarına tıklayınız ve çıktı alınız.
  KOBİ Bilgi Dökümanı ve KOBİ Beyannamesi nin çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim ediniz. Çıktılara ek olarak aşağıdaki belgeler ekinde istenmektedir.
  Ekinde İstenen Belgeler
  1. İmza Beyannamesi/Sirküleri
  2. Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi
  3. Faaliyet Belgesi

 

KOSGEB BEYANNAMESİ KONTROLÜ

Kosgebe vermiş olduğunuz beyanname kosgebte görevli uzmanlar tarafından kontrol edilecektir.

DESTEKLERE BAŞVURU

Planlamış olduğunuz desteklere uzmanlar ile görüşerek başvuruda bulunabilirsiniz.

yenineredenbaslamaliyim

Kaynak : Kosgeb

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Personel İşçi Alımları 2015 başlıklı makalemizde Enka İnşaat 2016 İş İlanları, Enka İnşaat 2016 İşçi Alımı ve Enka İnşaat Yurdışı Personel Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.