Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Yeni İş Fikirleri ve Evde Ek İş

Yeni İş Fikirleri ve Evde Ek İş

Yeni İş Fikirleri ve Evde Ek İş ile Para Kazanma

Evde iş yaparak internetten para kazanmak söz konusu olduğunda birçok insan mesafeli duruyor. Çalışmak için bir ofise ya da makineleri olan fabrikaların olması gerektiğine inanan, bu sebepten ötürü yeni iş fikirleri karşısında tedirgin olan bireyler ne yazık ki evde ek iş yapmanın rahatlığına kavuşamıyor. Yeni iş fikirleri ve evde iş yapmak, gerçekten mesafeli durulması gereken şeyler mi? Gelin bu konuyu beraber inceleyelim.

Sözgelimi bir üniversite öğrencisi, okul zamanı ek gelir elde edebilmek adına internetten para kazanmak konusu irdeliyor ve kendisine göre bir evde iş modeli geliştiriyor. Elbette kazanacağı para kendisini büyük ölçüde rahatlatacak ve aynı zamanda bu parayı da günün kendi belirlediği saatlerinde kazanacaktır.

Aynı şekilde bir ev hanımı da, dilediği saatleri ayırarak evde iş yapıp parasını kazanabilir. Bu noktada asıl düşünmemiz gereken, düzenli bir gelir sahibi olup, ev geçindirenler olmalı. Peki, evde iş imkanı, düzenli çalışanlar için mümkün değil mi?

Evde iş imkanı ile ek gelir elde edilebilir

Eğer çalışan bir bireyseniz ve evde iş yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız, bu mümkün. Yapmanız gereken en önemli şey, yeteneklerinizi gözden geçirerek internetten para kazanmak konusunda biraz bilgi sahibi olmanız ve ardından işe koyulmanız. Yeni iş fikirleri sizleri korkutmasın; unutmayın ki gelişime ayak uyduramayan büyük şirketler bile bir bir batarken, ayak uyduranlar gittikçe büyümektedir.

Evde ek iş yapmak, gelir elde edebilmek oldukça basit. Bir web sitesi açıp yalnızca kahve falı bakarak bile gelir elde edebilirsiniz. Unutmayın ki girişimci olmak hiçbir zaman hiçbir şey kaybettirmez. “Ben hiçbir şey yapamıyorum,” demeyin. Ev hanımıysanız reçel, nikah şekeri, hediye kutuları, takı, buzdolabı magneti, börek ya da kurabiye, süsleme mandalları, çocuk bakımı, vazo, blog yazarlığı, yaprak sarma gibi sınırsız meslek ile para kazanabilir, hatta yeni iş fikirleri türetebilirsiniz.

Eğer öğrenciyseniz; blog yazarlığı, tercümanlık, grafik tasarım, özel ders, makale yazarlığı, online video yayınları gibi birçok imkanınız var. Yani evde iş yaparak ya da internetten para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor ya da imkansız değil!

Tüm evde ek iş ilanları için Evde Ek İş linkine tıklayabilirsiniz.

En Çok Rağbet Gören Evde İş İmkanları

İnternet çağının hızla büyümesi ve internetin cep telefonlarımıza kadar girmesi sebebiyle, en önemli iş kaynağı yine bu büyük ağda yatıyor. Bu iş modellerinin en tutulanlarını sıralamak gerekirse:

  1. Makale yazarlığı

Her firmanın web sitesi olduğu gibi, yavaş yavaş her bireyin de bir web sitesi olmaya başladı. Bu noktada firmalar ya da bireyler kendilerini göstermek ve internetten para kazanmak amacıyla arama motorlarında üst sıralara yerleşmek istiyor. Bu noktada yapılması gereken en önemli şey, SEO uyumlu makale yazmak ya da yazdırmak. Sizler de SEO uyumlu makale nedir, nasıl yazılır öğrenerek ev iş yaparak para kazanmanın yolları konusunun yanıtına hızla ulaşabilirsiniz.

  1. Grafik tasarım

Para kazanmanın yolları arasında en önemlilerinden birisi de grafik tasarım yapmak. Görseller her zaman ihtiyaç duyulan şeyler ve emin olun, özgün tasarımlara ihtiyaç o kadar çok ki, firmalar bünyelerinde çalıştırdıkları grafik tasarımcılar yetişemediğinde internetten satın alım yapıyor.

  1. Tercümanlık

Evde ek iş yaparak para kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kendinizi geliştirebileceğiniz bir ek iş modeli olan tercümanlık gözünüzü korkutmasın. Profesyonel makaleleri değil, genel anlamda internet bilgilerinin yabancı dilden çevirisi isteniyor. Bu noktada alacağınız ücret, makale yazarlığından alacağınız ücretten fazla olabilir.

  1. Yazılım geliştirme

Diğer işlere nazaran bilgi sahibi olmazsanız yapamazsınız diyebileceğimiz işlerden bir tanesi ama internetten para kazanmak isteyen bir yazılımcı için harika bir fırsat. Bir tema ya da eklentiyle yüzbinlerce lira kazananlar bile var.

  1. Sosyal medya uzmanlığı

Evde ek iş yaparak para kazanmanın yolları konusuna eğilmiş bireylerin aklından muhakkak geçmiştir; sosyal medya uzmanlığı ile para kazanmak. Gerçekten de önemli bir iş çünkü sosyal medya artık hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Bu noktada gündemi takip edip etkili içerikler üretebiliyor olmanız önem kazanıyor.

  1. Online butik açmak

Instagram’da muhakkak görmüşsünüzdür ya da mutlaka görmelisiniz; yalnızca birkaç fotoğraf yükleyerek takipçi kitlesi oluşturduktan sonra online satış yaparak para kazanmak mümkün ve oldukça karlı. Aynı zamanda anlaştığınız büyük firmalarla satış ortaklığı yaparak gelir modelinizi arttırabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak söz konusu olduğunda fikirler bu kadarla sınırlı kalmıyor. Para kazanmanın yolları anlatmakla bitmez. Burada iş biraz da para kazanmak konusunda istekli olan bireylerin yaratıcılığına ve becerilerine kalıyor.

Evde iş yaparak para kazanılamayacağı yanılgısına düşmeyin; teknoloji çağındayız ve para kazanmak yalnızca ofislere giderek mümkün değil. Evinizin rahatlığında da bu işleri yapabilir ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Ek İş Fikirleri: Çiğ Süt Satışı başlıklı makalemizde adrese teslim çiğ süt satışı, çiğ süt satmak ve Ek Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yeni İş Fikirleri ve Evde Ek İş Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Hasan dedi ki:

    Merhaba.İşsizim.Boş vaktim çok.Evde iș yaparak para kazanmak istiyorum.Tercümanlık ve Evden müşteri temsilciliğinin benim yapabilecegim isler olduğunu düşünüyorum.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.