Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Evde Turşu Yapıp Satma İşi

Evde Turşu Yapıp Satma İşi

Evde ek iş fikirlerinden az sermaye ile yapılabilecek işler arasında evde turşu yapmayı sayabiliriz. Fabrikasyon üretimi olan gıdaların tüketilmesinin pek çok rahatsızlığa sebep olduğu bilinmekle birlikte vakti olmayan kişilerin ev yapımı ürünleri kendileri yapmaya fırsat bulamaması evde yapılan ürünlerin satışına fırsat tanımaktadır. Bu sebeple kadınların evde iş imkânı artmakta ve çeşitli seçenekler üzerinden kazanç sağlanabilmektedir. Ek gelir kazanmak açısından başvurulabilecek yöntemlerden bir tanesi de turşu yapımıdır.

Özellikle sirke gibi ürünlerin fabrikasyon içerisinde kullanılmaması ve ev ortamında yapılan turşuların lezzetinin daha çok beğenilmesi kadınların para kazanma yolu olarak görebileceği bir iş imkanı sağlamaktadır. Evde turşu yapımına vakti olmayan ancak ev yapımı turşu tüketmek isteyen kişilerin evde ek iş yaparak turşu yapımından kazanç sağlamak isteyen kişilere fırsat olabilmesi gibi iş yerleri ile anlaşmak da bir alternatif olarak düşünülebilir.

Evde Turşu Yapımı

Turşu yapımında kullanılacak olan havuç, salatalık, patlıcan, biber, lahana ve acur gibi malzemeler sirke ve kaya tuzu ile birlikte harmanlayarak bir karışım hazırlanabiliyorken, bunun yanı sıra bu ürünler tek tek olacak şekilde de turşu kurma işlemi gerçekleşebilir. Ek iş fikirleri içerisinde maliyet oranı biraz yüksek olan ve satış fiyatının da buna göre belirlenmesi gereken bir iş olarak paketlenmesi, kavanoz alımı gibi pek çok kriter göz önünde bulundurulmalıdır.

Evde Turşu Yapımının Pazarlanması

Turşu hazırlama fikri oluştuktan sonra ev yapımı turşu satan marketlere, bakkallara, dükkanlara ya da iş yerlerine gidilerek anlaşma sağlanabilir. Evde yapılabilecek işler içerisinde hem çok beğenilen hem de kar oranı yüksek olan işlerden bir tanesi olarak görülen turşu yapımı uzun bir dinlenme süresi gerektirdiğinden bunun için önceden bir hazırlık yapılmış olması gerekir. Ek iş olarak turşuyu yapan kişi kendisine satın alım alanı bulduktan sonra bu işten ciddi miktarlarda kazanç sağlayabilir.

Evde Turşu Yapımının Satılışı

Çalışan sayısı çok yüksek olmayan dükkanlar, ofisler gibi mekanlarla anlaşma sağlanarak öğle yemeklerinde turşu çıkarılması ile ilgili bir teklif götürülebilir. İşverenler için öğle yemeklerinin az maliyette olması oldukça önemlidir. Bu sebeple turşunun yanında cüzi miktarlarda yemek siparişi almak da 2018 senesi içerisinde kadınların gelir sağlayabilmesine yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Paketleme İşi İmkanları başlıklı makalemizde evde ek iş imkanı, evde pakaetleme işi ve evde paketleme işi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Evde Turşu Yapıp Satma İşi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Zübeyde Şahin dedi ki:

    Yapabileceğim iş varsa yardımcı olabilir misiniz

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.