Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Evde Salça Üreterek Para Kazanma

Evde Salça Üreterek Para Kazanma

Evde iş imkanı fikirlerinden biride evde salça üretimidir. Kadınların evde vakit geçirirken bir yandan da para kazanmak için başvurduğu yöntemlerden biri olarak bilinen ve evin maddi durumu için ek gelir sağlayan pek çok iş bulunmaktadır. Bu işlerin gelirleri çok yüksek miktarlar da olmasa da aile bütçesine katkı sağlamak ve evde ek iş yapabilmek açısından oldukça yarar sağlayabilen işlerdir. Pek çok kişinin ekonomik duruma bakıldığı zaman tek maaş ile geçinemediği düşünüldüğü zaman evde iş imkânı arayışına giren kadınların çoğu gıda ürünleri yaparak satmayı tercih edeler.

El lezzetine güvenen ve bu konuda etrafından da onay alan kişilerin evde yapılabilecek işler içerisinde düşünebileceği bir alternatif de salça yaparak satmaktır. Salça her markette ve bakkalda bulunabilen bir ürün olmasına rağmen pek çok kişi ev yapımı salçayı yemeklerinde kullanmayı tercih eder. Bu sebepten kadınların para kazanma amaçlarına destek olabilecek bir iş seçeneği olarak salça üretip satmak düşünülebilir.

Evde Salça Yapmak için Gereken Malzemeler

Kadınların çoğu salça yapımını kendi hanesi içerisinde sınırlandırırken bunu bir gelir sağlamak amacıyla kullanmak da oldukça yerinde bir düşünce olacaktır. Ek iş yapabilmek adına salça üretiminde bulunmak talebin fazla olduğu bir alan da salça satın alımıdır. Salça yapımı için 20 kilo kadar domates ve 300 gram kadar kaya tuzu yeterli olacaktır.

Evde Salça Yapımı

Salçanın yapımı için bütün domateslerin güzelce yıkandıktan sonra domateslerin bir kabın içerisine alınarak yumuşamaları için 3 ya da 4 gün bekletilmesi gerekir. Süre dolduktan sonra kabuklarından ayrılması ve çekirdeklerinin çıkarılması gereken domatesler püre haline getirilerek bez bir torbanın içine alınır. Kendi sarı suyundan ayrılan domatesler salça hazırlama aşamasına hazır olmuş olur. Ek iş fikirleri dahilinde maliyeti ortalama oranda olan işlerden bir tanesidir. Hazırlanmış olan domateslerin kaya tuzu ile birlikte harmanlanarak bir tepsinin içerisine alınması ve 4 ya da 5 gün güneş alan bir yerde kurutularak salça haline getirilmesi diğer yöntemlere oranla daha lezzetli olmasını sağlar. Bu nedenle 2018 yılı içerisinde de fazlaca kazanç sağlatacak olan bu ek iş imkanının kadınlar tarafından bu şekilde yapılması tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Çocuk Bakıcılığı İşi başlıklı makalemizde evde bebek bakıcılığı ve Evde Çocuk Bakıcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Evde Salça Üreterek Para Kazanma Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.