Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Evde Kefir Üretimi Yapmak

Evde Kefir Üretimi Yapmak

Evde Kefir Üretimi İle Ek Gelir

Kefir probiyotik bir içecek olup kökeni Kuzey Asya’ya dayanmaktadır. Geçmişten günümüze uzun yıllar öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Kafkasya bölgesindeki insanların gençlik sihri olarak son yıllarda adını duyurmaya başlamıştır. Kefir sağlık alanında yapılan birçok teste konu olmuştur.  Sağlık alanındaki uzmanların araştırmaları hep olumlu şekilde sonuçlanmaktadır. Bu araştırmalar kefirin ne kadar faydalı olduğunu gösterir niteliktedir. Böyle yararlı bir içeceği günümüzde evde yapmaya başlayan ev hanımları para kazanmak için bu yeni yöntemi kendilerine meslek edinmektedir. Bu da ayrı bir sektör ve ekonomi olarak yeni bir piyasa meydana getirmiştir.

Kefirin Faydaları

Sık sık tüketilmesi ısrarla tavsiye edilen kefirin faydası oldukça fazladır. En önemli özelliği bağırsak sistemi ile ilgili faydasıdır. Mideyi rahatlatıp sindirime yardımcı olan kefir hem kabıza hem de ishale iyi gelmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. İçinde barındırdığı probiyotik maddeler sayesinde zararsız bir içecek olan kefir günümüzde revaçta bir içecek olmuştur. Adeta her derde deva olarak nitelendiren kefirin bu faydaları doktorları da şaşırtmakta ve hastalık cinsine göre kefiri hastalarına tavsiye etmektedirler. Bu tavsiye sonucunda memnu kalan hastaların oranı oldukça fazladır.

Evde Kefir Nasıl Yapılır?

Günümüzde özellikle ev hanımlarının yeni mesleği olarak göze çarpan evde kefir yapma işi adeta yeniden doğmuştur. Ev geçimine destek vermek isteyen bayanlar bu işi başlarda hobi sonlara doğru ticari boyuta kazandırmışlardır. Her yoğurt mayalamayı bilen bayan kefir yapmayı da kolaylıkla yapabilecektir.

Öncellikle elinizde kefir mayası olması ve cm kavanozda muhafaza etmeniz gerekmektedir. Daha sonra mayalanan yoğurdu 48 saat boyunca mayalanmasını bekleyip 48 saat sonra kefirleri plastik süzgeçten geçirmek suretiyle kefir mayalanma işlemini gerçekleştirebilecekseniz. Bu işlemi bittikten sonra satışa hazır her derde deva kefiri satışa sunabilmektedirler. Hazır olan bu ürünleri satarak evde ek iş yapmış ve para kazanmış olursunuz.

Kefir Satarak Para Kazanma

Üretilen kefirleri cam şişelerde veya kavanozlarda saklamanız ve satışa sunmanız daha faydalı olacaktır. Bu işi uzun süre yapmanız ve sizden kefir alanların reklamınızı yapması size duyulan güveni arttıracaktır. Ne kadar sağlıklı bir besin de olsa insanlar kefir tüketmekten çekinmektedirler. Şişelediğiniz ve paketlediğiniz kefirleri evlere servis edebilir, evden satabilir ve çevrenizdeki market vb. yerlerle anlaşarak oralarda satışını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Nikah Şekeri Yaptıran Yerler başlıklı makalemizde evde ek iş fikirleri, Evde iş imkanı ve evde nikah şekeri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Evde Kefir Üretimi Yapmak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.