Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi

Evde Çocuk Bakarak Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde çocuklu evli çiftlerin ikisinin birden çalışmasından kaynaklı olarak evde çocuk bakıcılığı sektörü çok fazla gelişmiştir. Eskiden bir evde sadece erkek çalışı bayan ise ev hanımlığı yapardı değişin günümüz şartları ile birlikte geçim yapmakta zorlanan çiftlerde bayan da çalışmaya başlamaktadır. Bundan kaynaklı çocuklar erken yaşta bakıcıya teslim edilmektedir. Bu sayının her gün artmasıyla yeni bir meslek ortaya çıkmaktadır. Bu yeni mesleğe rağbet oldukça fazladır. Ev hanımları arasında tercih edilebilecek bir konumda olan meslek ev bütçesi içinde oldukça iyi bir kazanç miktarı içermektedir.

Bakım Alanı

Genelde kendi evlerinde bakılmasını isteyen aileler için evde bakım alanının çok fazla büyük olmasına gerek yoktur. Ortalama 100 metrekare bir evde çok rahat çocuk baktırabileceklerdir. Bazı aileler ise bakıcının evine bırakarak daha sonra oradan alma yöntemine gitmektedir.

Bu konu daha hassas bir konu olarak sektörde önemli bir yeri vardır. Çünkü bakılan ev ortamı temiz, sağlıklı ve rutubetsiz olması lazım bu tür özelliklere sahip olmayan evde çocuk bakmak oldukça zor olmaktadır. Hatta aileler bu tür bakıcıları tercih etmemektedir. Çünkü tek varlıkları olan çocuklarının fiziki şartlarının ve ortamının olabildiğince iyi olmasını istemektedirler. Bunun aile her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır.

Bakıcının Özellikleri?

Öncellikle evde çocuk bakıcılığı yapanların daha önceden veya şuanda devam eden psikolojik tedavisi olmamasına özellikle dikkat etmek gerekir. Daha sonra çocukları seven ve onlara karşı dikkatli olan biri olması gerekmektedir. Kendisi de daha önce annelik duygusunu yaşayan bir bakıcı daha uyumlu bir çalışma arkadaşı olabilecektir. Çünkü anne ve babanın aklı sürekli çocuğunda olacaktır. Bu durumu en aza indirgemek çocuk bakıcısının en büyük görevi olacaktır. Çünkü çocuğu memnun etmek sadece yetmemektedir. Aile memnuniyeti ve güvenini kazanmak daha önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Evde Dikiş İşi İle Para Kazanma başlıklı makalemizde ek iş, evde dikiş işi ve evde ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. Aygun dedi ki:

  Kendi evimde çocuk bakmak istiyorum

 2. Özlem dedi ki:

  Gaziantep şehitkamil erim beylerbeyinde konfor tam deneyim war acil dönüş bekliyoruz

 3. Arzu sapan dedi ki:

  Sevgi hoşgörü ile çocuk bakarım izmir konakta ikametgâh ediyorum saygılar

 4. sibel dedi ki:

  kendi evimde cocuk bakmak istiyorum izmir bayraklidayim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.