Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmak 2017

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmak 2017

2017 Evde Çocuk Bakıcılığı İşi İle Para Kazanma

Günümüz şartları artık kadınların da yoğun bir şekilde iş sektörüne girmesine neden olmuştur. Bunun sonucu çalışan çocuklu kadınlar, küçük çocuklarına çalışma saatleri boyunca bakacak, ilgilenecek insanları aramaktadır. Bu da henüz çalışma sektörüne girmemiş kadınlar için iyi bir fırsat yaratmıştır. Çocuk bakmak konusunda tecrübeli ev hanımları bu işi yaparak çok para kazanmaktadır.

Çocuk Bakarak Ne Kadar Kazanırım?

Evde çocuk bakıcılığı yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde baktığınız bir çocuk için ortalama 500-1000 TL arasında bir para kazanabilirsiniz. Eğer 3 tane çocuk bulabilirseniz, normal bir çalışma saati içerisinde asgari ücretin çok daha üstünde bir para kazanabilirsiniz.

Ne Kadar Çalışırım?

Evde çalışmak isteyenlerin başvurduğu diğer işlerde olduğu gibi çalışma sürenizi siz belirleyeceksiniz. Çocuğuna bakacağınız kişiyle daha en başta akıllıca bir planlama yapmanız gerekecek. Hangi günlerde, kaç saat bakacağınızı en başta belirlemeniz gerekir. Eğer bu süreye uyulmadığında ek ücret talep edebilirsiniz.

Normal şartlarda günlük mesai saatleri içerisinde bakmanız istenebilir. Eğer çocuğuna baktığınız kişi hafta sonu çalışmıyorsa sizin de hafta sonu tatiliniz olabilir. Lakin burada önemli olan bulunduğunuz yerdeki piyasayı iyi bilmenizdir. Piyasayı araştırarak, piyasaya göre biraz daha esnek davranarak daha çok kazanabilirsiniz.

Nerede Bakacağım?

Çalışan kadınların bazıları çocuklarına bakmak için kendi evlerine eleman aramaktadır. Tabi ki bunun ücreti çok daha fazla. Bazıları da kendi evlerine yabancı birisinin girmesini istemeyerek çocuğunu bakıcının evine bırakmak ister.

Normal standartlarda bir eve sahip iseniz çocuk bakacak yeriniz de var demektir. Eviniz biraz daha büyükse birden fazla da çocuk alabilirsiniz. Kendi mutfağınızda yedirip, kendi odanızda uyutabilirsiniz. Eğer eviniz kira ise bunun için ev sahibinizden izin almanız gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Yapılabilecek İşler 2017 başlıklı makalemizde evde ek iş, evde nikah şekeri yaptıran yerler ve evde paketleme işi hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Gülerçölgeçen dedi ki:

    ev-de cocuk bakabilirim erken çocuklukta program mezunuyum çocukgelişimi mezunuyum rize pazarda oturuyorum evimde bakıp etkunlikler yapforabilidim

  2. Gülerçölgeçen dedi ki:

    Güler çölgeçen okulöncesi erken çocuklukta program mezunuyum anadoluüniverste sinde sosyal hizmetler bölümü okuyorumözel eğitimdealıyorum evdecocuk bakimiyapabilirim rize pazarda oturmaltayim

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.