Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ek İş Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ek İş Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Ek İş İle Para Kazanın

Birçok insan günümüzde ev ekonomisine katkı sağlamak ve belirli bir miktar kazanmak için ek işler yapıyor. Gerek öğrencisi olsun ev hanımı olsun yetişkin bireyler olsun gerekse yaşlısı olsun herkes hayatlarını bir şekilde kazanmanın peşine düşmüş durumdalar. Türkiye’de verilen ücretler ve maaşlar birçok aileye aylık olarak yetmiyor. Bu nedenle birçok aile bireyi ek işe başvuruyor.

Nasıl Ek İş Yapılır?

Ek iş olanakları oldukça geniştir. İsteyen her birey çeşitli işlere başvurarak bu işlere başlayabilir. Bu işlerden en popüler olanı ev hanımları için evde yapabilecekleri örgü, dikiş, veya yemek yapıp satmaktır. Bu ek işler günümüz hayatında çalışma olanağı bulamayan ev hanımlarının evlerinde ufakta olsa bütçeye katkı vermesini sağlıyor. Öğrenciler için ise okul dışında yapabilecekleri en popüler ek iş garsonluk, komilik veya reyon görevlisi gibi işlerdir. Birçok öğrenci artık hem okuyup hem de çalışıyorlar.

Bu nedenle ek işler öğrenciler için oldukça önemli hem kendi ayakları üzerinde durmaları için hem de genç yaşta hayatlarını kazanmaları için oldukça önemlidir. Yetişkin bireyleri için ise geceleri taksiye çıkmak en popüler işlerden biri haline gelmiştir. Her gece bir iki saat taksi mesaisi yapıp evine bir miktar para götüren birçok insan var son zamanlarda. Bu tür işler insanların kendi birinci meslekleri kadar olmasa da yine de onlara bir gelir kapısı olmuş durumdadır.

Ne Kadar Kazanılır?

Bu ek işten ise farklılık göstermekle birlikte geceleri bir iki saat taksi ile mesaiye çıkan bir insan aylık 300 lira gibi bir katkı sağlayabilir evine. Ev hanımları ise yaptıkları örgü vve dikişler ile aylık 200 lira gibi miktarlar kazanabilirler. Öğrencilerin ise çalıştıkları mesai saatine göre değişir ama ortalama çalışan bir öğrenci asgari ücretin üçte biri kadar kazanabilir.

Ek İş Yapmak Zor mu?

Bu soru insandan insana değişir. Kimine göre zor gelen bir iş bir diğerine çok daha basit gelebilir. Çoğu insana taksiye çıkmak ve garsonluk yapmak zor gelirken evde birşeyler ile uğraşıp satmak daha kolay geliyor.

Kazanç İlerletilebilir mi?

Bu tabi ki mümkündür ama bunun için daha çok emek ve daha çok mesai şarttır bu yüzden ne kadar çok çalışma varsa o kadar çok maaş var demek doğru olur.

Bir önceki yazımız olan Evde Tespih Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde ek iş fikirleri, evde iş ve evde iş ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ek İş Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. Canan dedi ki:

  Bende evde k iş arıyorum

 2. Elif dedi ki:

  Merhabalar evde ek is yapmak istiyorum mesela paketleme türünde isler olabilir yada baska fikir lere de açığım benimle iletisime gecer misiniz

 3. aylin dedi ki:

  mrblr evde ek is istiyorum lutfen yardimci olun aydin da yasiyorum

 4. Ebru dedi ki:

  Merhabalar is istiyorum kutu katlama yada kağıt poşet katlanabilirim lütfen yardımcı olun

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.