Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Emekliye Promosyon Ücretleri

Emekliye Promosyon Ücretleri

Emekliye Promosyon Ne Kadar Ödeniyor

Emeklilerin son 1 yıldır sürekli aradığı haberlerin başında gelen emekliye promosyon son dakika gelişmeleri, birçok kişinin canını sıkmaya başlamıştı.

Sürekli ertelenen ve emeklilerin strese girmesine neden olan 2017 emekli promosyon ödemelerinin yine ertelenmesi gerginliğe neden olmuş, birçok insanın umutla beklediği bu ödemeler artan faturaların ödenebilmesi için umut olmuştu.

Ancak Mart ayına ertelenen ödemeler yine hayal kırıklığı yaratmıştı. Nihayet bankalar farklı kampanyalar düzenleyerek emeklileri kendi bankalarına çekmeye çalışarak ödemelere başlamışlardı.

Mart Ayında Ödenmeye Başladı

Emekli promosyonları, 2017 Mart ayı içinde ödenecek denildi  ve birçok kişi de bu tarihe yönelik beklentiye girdi.

Promosyonların gecikmesinin nedeni ise sadece Ziraat, Halk ve Vakıf bankalarıyla görüşülüp imza atılması ancak özel bankalarla görüşülüp anlaşılmaması oldu. Özel bankaların da aynı miktarlarda mı yoksa daha yüksek mi vereceği anlaşılmayan promosyonlar için emekliler için promosyon ödemelerinin erteleneceği endişesini oluşturmuştu.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklama ile emekliler rahatlamış, birçok kişinin merakla beklediği ödemelerin Mart ayında yapılacağını belirtilmişti.

Özel Bankalar Yarış İçine Girdi

Özel bankalarla el sıkışılması sonrası emekli promosyonları 2017 yılında ne kadar verilecek belli oldu. Kamu bankalarında belirlenen miktarlar şu şekilde açıklanmıştı:

  • 1000’den az maaş alanlar 300 TL,
  • 1000-2000 TL arasında maaş alanlar 375,
  • 2000 TL üzeri maaş alanlar ise 450 liraya kadar promosyon ödemesi alacaklar.

Özel bankalarda ise ne kadar alınacağının henüz belli olmadığı promosyon ödemeleri için kredi kartı şartı aranıp aranmayacağı da görüşmelerden sonra belli olacak.

Ayın Kaçında Verilecek?

Promosyonların ayın kaçında verileceği henüz açıklanmazken, emekli maaşlarının verildiği tarihte mi yoksa daha farklı bir tarihte mi verileceği belirtilmedi.

Kamu bankalarından yapılan herhangi bir açıklama bulunmazken, özel bankalar şimdiden transfer için de harekete geçti. Emekli maaşını taşıyan emeklilere kredi ve borç transfer imkanı veren bankalar, bu sayede emekli müşterileri cezbetmeye çalışacak.

Bir önceki yazımız olan 2017 Emekliye Promosyon Haberleri başlıklı makalemizde emekli promosyon 2017, emekli promosyon hangi bankalar ve emekli promosyon ne zaman ödenecek hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Emekliye Promosyon Ücretleri Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.