Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Emekliye çifte zam müjdesi

18 Haziran 2015
Emekliye çifte zam müjdesi

Emeklilerin zam beklentisi devam ediyor. Emekliler Temmuz ayında maaşlarının artmasını heyecanla beklemeye başladı. Birçok emeklinin ay sonunu getirememesinden yakınması nedeniyle emeklilerin neredeyse tamamı zam bekliyor. Her gün basında emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarına ilişkin haberler çıkıyor. Emekliler bu haberleri can kulağı ile takip ediyor. Emeklilerin şimdi Temmuz ayında beklentisi çifte zam alabilmek. Çünkü Temmuz’da emekliler için çifte zam imkanından söz ediliyor.

Temmuz ayında memur emeklilerine % 3 zam ve enflasyon farkı ödenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise enflasyon zammı ile birlikte, bin 100 liranın altında maaş alanlara seyyanen zam verilecek.

Böylelikle emekliler çifte zam almış olacaklar. Türkiye’de bulunan 10.9 milyon emekli zam dönemini iple çekiyor. Emekliler Temmuz’da çifte zamdan yararlanacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz’da 2015’in ilk 6 aylık döneminde açıklanan enflasyon tutarında zam alacak. Bu artış ile birlikte maaşı bin 100 liranın altında kalanlara Temmuz’da ayrıca seyyanen zam da verilecek. Maaşı bin lira ve altında olanlar 100 lira zam alacak. Ancak herkese 100 lira zam verilmeyecek. Örneğin maaşı Bin 50 olan emekliye 50 TL zam verilerek, maaşı bin 100 liraya tamamlanacak. 1 ile bin 99 lira arasındaki maaşlar da bin 100 liraya eşitlenmiş olacak.

5 Ayda Yüzde 5.30 Çıktı

Memur emeklileri de Temmuz’da çifte zamdan yararlanacak. Toplu sözleşme kapsamında memur emeklilerinin maaşı Temmuz’da yüzde 3 artırılacak. Ayrıca memur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3’ü aşacağı için enflasyon farkı da verilecek. İlk 5 aylık enflasyon yüzde 5.30 olarak açıklanmıştı. Bu rakama göre memur emeklilerinin enflasyon farkı yüzde 2.5 olarak görünüyor.

Haziran Rakamı bekleniyor

Haziran enflasyon rakamlarına göre, bu tutar düşecek ya da artabilecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin enflasyon zammı oranı, memur emeklilerinin ise ne kadar enflasyon farkı alacağı, 3 Temmuz’da TÜİK tarafından açıklanan verilerle netleşek. Temmuz’da, ayrıca ticari faaliyette bulunan emeklilerin Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi azalıyor. Artık maaşlardan yüzde 15 yerine yüzde 10 kesinti yapılmaya başlanacak. Kesintinin daha az yapılması ile birlikte maaşlarda artış olacak.

resmin alt tagı

Emekliye çifte zam müjdesi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.