Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı 2017

Ziraat Bankası; Türkiye’nin en kurumsal, en çok şubesi, en çok bankamatiği ve en çok elemanı olan bankasıdır. Bu anlamda banka üzerindeki istihdam olanağı da çok geniştir. Ziraat Bankası her yıl yaptığı açıklamalarla çeşitli kadrolara eleman alarak iş fırsatı yaratıyor. Bu alımlarla ilgili tüm duyurular, başvuru koşulları ve başvuru tarihleri Ziraat Bankasının resmi internet sayfası üzerinden açıklanır.

Ziraat Bankası 2017’de Alım Yapacak mı?

Ziraat Bankası son olarak geçtiğimiz Haziran ayında 255 kişilik personel alımı yapmıştı. 5 Haziran’da başlayan başvurular 23 Haziran’da sona ermişti ve adaylar yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulmuştu. Bu alımlar uzman yardımcılığı, servis görevlisi ve avukat kadrolarına yapıldı. Bu alımın ardından 2017 yılı içerisinde yeni bir alım olacağına dair herhangi bir bilgi ulaşmadı. Yılın geri kalan kısmında herhangi bir alım olması durumunda Ziraat Bankası resmi sayfası üzerinden ilan edilir. Bu açıdan sitedeki duyurular kısmını takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İşe Alım Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinde her pozisyona göre belirlenen şartlar farklıdır. Bu açıdan hangi pozisyona alım yapılacaksa ayrı ayrı şartları site üzerinde belirtilir. Ancak bankaya iş başvurusu yapabilmek için lisans mezunu olma şartı en birincil koşuldur. Lise ya da ön lisans mezunları hiçbir şekilde Ziraat Bankasına iş başvurusu yapamaz. Başvuru yapıldıktan sonra adaylar önce yazılı sınava daha sonradan da sözlü mülakata tabi tutulur.

Ziraat Bankası Yazılı Sınav

Yazılı sınavlarda adaylara işe gireceği pozisyonla ilgili olarak farklı sorular sorulur. Adaylar bu sınava girebilmek için daha önceden başvuru yapar ve belirli bir ücret yatırır. Ziraat Bankası bu sınavlarda genel olarak baraj puanı 70 olarak belirliyor ancak farklı pozisyonlarda bu barajın 80’e kadar çıktığı da görülüyor. Adaylar bu sınavdan gerekli puanı aldıkları zaman bu kez ikinci aşama olan mülakata geçilir.

Ziraat Bankası Mülakatları

Adaylar yazılı sınavlardan aldıkları puana göre sıralanır ve üst sıralarda yer alan adaylar mülakatlara çağrılır. Bu mülakatlarda tamamen sözel olarak adayların iletişim becerileri ve mesleki bilgileri denetlenir. Adaylar bu aşamada komisyonu yeterli şekilde memnun edemezse, yazılı sınav puanı ne olursa olsun işe kabul edilmezler.

Ziraat Bankası Personel Alımı 2018 Yılında da Devam Edecek

Ziraat Bankası’nın 2018 yılı içerisinde şube sayısını arttırması beklenmektedir. Bu yüzden ihtiyaç duyduğu pozisyonlar olan gişe görevlisi, güvenlik görevlisi, ofis sorumlusu, müşteri hizmetleri gibi görevlerde çalışacak personelleri almaya devam edecektir. iskurr.gen.tr olarak 2018 yılı Ziraat Bankası personel alımlarını güncel ve hızlı bir şekilde duyuracağız.

Bir önceki yazımız olan 2017 Evde Hasta Bakıcılığı İşi İle Para Kazanma başlıklı makalemizde bakıcı personel eleman ilanları, hasta bakıcı iş ilanları 2017 ve hasta bakıcı işi arıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ziraat Bankası Personel Alımı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.