Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

THY Yetiştirilmek İçin Öğretmen Pilot alım ilanı

THY Yetiştirilmek İçin Öğretmen Pilot alım ilanı

Dünyanın saygın havayolları arasında bulunan THY, yılın her döneminde personel alımlarını sürdürüyor. THY, özellikle yaz aylarında hava trafiğinin iki katına çıkmasıyla daha fazla personele ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle de personel alımlarını arttırmak için ilanlarını güncelliyor. Türk Hava Yolları yeni yayınladığı ilanlarla yetiştirilmek üzere Öğretmen Pilot alacağını duyurdu. Kurumun bu pozisyonuna önlisans mezunu olan adaylar da başvuru yapabiliyor. Ancak ilan şartlarında aranan lisansı olanlar ve toplam 210 saat uçuşu olanlar ilana başvurabiliyor. Kurumun pilot, öğretmen pilot gibi pozisyonlardaki personele yüksek maaş ve sosyal haklar sağlaması nedeniyle, havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenler, öncelikle THY’ye başvuruyor.

THY Yetiştirilmek Üzere Öğretmen Pilot Alım İlanı

Yetiştirilmek üzere alınacak pilotlarda aranan Genel Özellikler

– En az ön lisans mezunu olmak (Eğitimini yurtdışında tamamlamış Türk Uyruklu adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur),

– SHGM’den uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak,

– Adli Sicil ve Arşiv Kaydı bulunmamak,

– Askerlik hizmetini tamamlamış veya 2 yıl tecilli olmak

– Kurumun istediği yerde çalışmayı kabul etmek.

Adaylarda Aranan Teknik Özellikler

Adayların geçerli Frozen ATPL (JAA/EASA) veya CPL/IR lisansı olması gerekmektedir.

Ayrıca toplam 210 saat uçuş yapmış olmalıdır.

Sağlık Şartları

ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak (Adaylar kendi imkanlarıyla, ilgili hastanelerden bu şartı sağladıklarını belgeleyen raporu temin edeceklerdir),

Güncel Sağlık Sertifikasına sahip olmak.

Diğer Şartlar

THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.

Başvuru Formu için lütfen tıklayınız…

Bir önceki yazımız olan Dünya Göz Hastanesi Personel Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde dünya göz eleman alımı, Dünya Göz Hastanesi ve dünya göz hastanesi eleman alım ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

THY Yetiştirilmek İçin Öğretmen Pilot alım ilanı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.