Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

PTT yazılı sınavsız personel alacak!

PTT yazılı sınavsız personel alacak!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) sözleşmeli personel yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Değişikliğe göre artık PTT çalışanlarının işe başlarken sınava girmesine gerek kalmayacak. PTT sözleşmeli personel alımındaki sınav zorunluluğunu kaldırdı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı A. Ş.de çalıştırılacak sözleşmeli personel alımında esas kabul edilen yönetmelikte değişiklik yapıldı. Yeni yönetmeliğe göre, idari hizmet sözleşmesiyle personel alımında, yazılı sınavı kaldırıldı.

PTT personel alımında yazılıyı kaldırdı

PTT, idari hizmet sözleşmesiyle personel alımını düzenleyen yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Yeni yönetmeliğe göre yazılı sınav şartı kaldırıldı.

Yazılı Sınav Kalktı

PTT, yazılı sınavla da personel alımına imkan veren hükmü değiştirdi. Buna göre personel alımları, KPSS’den en yüksek puan alan 4 katı adaya uygulanacak sözlü sınavla yapılacak.

PTT personel alımında esas olan sözlü sınavın usul ve esaslarını ise yönetim kurulu belirleyecek.

İdari Hizmet Sözleşmesine Geçen 6 Grup Personel Müdür Olarak Atanabilecek

Yönetmeliğe eklenen maddeye göre, 4 yıllık mezunu olup, 10 yıl hizmeti olan ve idari hizmet sözleşmesine geçen; Müdür Yardımcısı, Uzman, Amir, Teknik Amir, Teknik Uzman ve İstatistikçiler, şube müdürü veya müdür kadrosuna atanabilecek.

Yönetmelikteki hüküm şu şekildedir:

“”(3) Mülga T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (II) sayılı cetvele tabi Müdür Yardımcısı, Uzman, Amir, Teknik Amir, Teknik Uzman ve İstatistikçi pozisyonunda görev yapan, en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu, on yıl hizmeti bulunan ve idari hizmet sözleşmeli personel statüsüne geçen personelden, PTT’nin personel politikası, hedef ve stratejileri ile boş pozisyon durumu, liyakat ve birim yöneticisinin görüşü esas alınarak Yönetim Kurulunca uygun görülenler ilgililerin muvafakati alınmak kaydıyla Şube Müdürü veya Müdür pozisyonlarına atanabilir”

Bazı Personelin Sendika Üyesi Olma Yasağı Kalktı

Önceki yönetmeliğe göre PTT çalışanlarının bazılarının sendika üyesi olması yasaktı. PTT’de çalışan yöneticiler, denetim personeli ve avukatlar, kamu görevlileri sendikalarına üye olamıyordu. Yeni yönetmelikle bu yasak da kaldırıldı.

Bir önceki yazımız olan Dünya Göz Hastanesi Personel Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde dünya göz eleman alımı, Dünya Göz Hastanesi ve dünya göz hastanesi eleman alım ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.