Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

DHMİ Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Alacak

DHMİ Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alım ilanı yayınladı. Kuruma Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılmak üzere ilan yayınladı. İlanda belirtilen pozisyonlar için 110 kişinin işe alınacağı belirtiliyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi için Asistan ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü pozisyonunda görevlendirilecek olanlar sınava katılacaklar. DHMI taşra teşkilatında çalışacak olan adaylar başvuru için KPSS puanı şartı da bulunuyor. DHMI her pozisyon için faklı kriterler belirledi. Lisanas mezunu adayların başvurabileceği ilan detayları aşağıda ve kurumun internet sitesinde yer alıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Giriş Sınavı Duyurusu

DHMI kaç kişi işe alınacak?

Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Atama Yapılacak Pozisyon Unvanı ve Sayısı:

-Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 10 adet.

-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü: 100 adet.

Asistan Hava Trafik Kontrolörü Adayları için başvuru şartlarından bazıları şöyle sıralanıyor. Adayların 05-06 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları dikkate alınıyor.

KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan

Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Adayları için KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan

DHMI ilandaki şartlara haiz açıktan atama ile personel alınacaktır.

Asistan hava trafik kontrolör adaylarının ise 4 yıllık lisans mezunu olması, ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu alması gerekiyor.

Adaylarda aranan diğer şartlar www.dhmi.gov.tradresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği’nde yazılı bulunmaktadır.

Adayların geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olması dışında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan almış olması şartı da bulunuyor.

Başvuru şartları

Adayların 8 Haziran ile 22 Haziran 2015 tarihleri arasında DHMI İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapması gerekiyor.

İlan şartlarına buradan da ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünya Göz Hastanesi Personel Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde dünya göz eleman alımı, Dünya Göz Hastanesi ve dünya göz hastanesi eleman alım ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.