Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Danıştay, zabıt katibi, şoför ve hizmetli alacak.

Danıştay, zabıt katibi, şoför ve hizmetli alacak.

Danıştay, kadrolu memur alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Kuruma zabıt katibi olarak 30 kişi işe alınacak. Ayrıca 5 şoför, 10 hizmetli alımı için de ilan yayınlandı. Danıştay Başkanlığı’na alınacağı açıklanan bu personeller kadrolu memur statüsünde çalışacak. Danıştay’ın, 30 zabıt katibi, 5 şoför, 10 hizmetli alım ilanında adaylarda aranan şartlar ve başvuru koşulları detaylı olarak belirtiliyor.

Danıştay Başkanlığı Kadrolu Memur Alımı 2015

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Danıştay Başkanlığı Kadrolu Zabıt Katibi, Şoför ve Hizmetli alım ilanı yayınlandı.

Adayların KPSS puanının en az 60 olması isteniyor. Lise, Önlisans ve Lisans mezunları bu ilanlara başvuru yapabilir.

Danıştay’ın 26 Mayıs 2015 tarihinde yayınladığı memur alım ilanında 1 Haziran – 6 Haziran 2015 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yazıyor. İlan metninde belirtildiği gibi kurumun sitesinden online olarak belirtilen tarihlerde başvuru yapılabilir.

İlanda belirtildiği gibi şoför olarak 5 kişi, hizmetli kadrosuna ise 10 kişi işe alınacak. Bu her iki pozisyon için en az lise mezunlarının başvurusu kabul edilecek. Adayalrda KPSS’den 60 puan almış olmak şartı da aranıyor.

Danıştayın şoför ilanında adayların E sınıfı sürücü belgesi sahibi olması şartı aranıyor. Kurumun şoförlük için uygulamalı sınavına ilan sayısının 10 katı aday hak kazanacaktır. Şoförler merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Danıştayda hizmetli olarak çalışmak için 5 katı aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. Atamalar merkezi sınav puanının %60’ı ve sözlü sınav puanının %40’ı alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir

Danıştay’ın en çok ilgi gösterilen Zabıt Katibi kadrosu için 30 kişi işe alınacak. Adaylarda e az lise mezunu olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak, mezun olduğu bölümde bilgisayar dersini gördüğünü belgelemek veya MEB onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olma şartı bulunuyor.

Zabıt Katipliğine atamalar merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Danıştay Başkanlığı Memur Alım İlanı İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Dünya Göz Hastanesi Personel Alımı İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde dünya göz eleman alımı, Dünya Göz Hastanesi ve dünya göz hastanesi eleman alım ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.