Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Zamlı GSS Primleri 2016

Zamlı GSS Primleri 2016

Zamlı GSS Primleri 2016

Yeni yıl zamların yılı oldu desek yanılmayız. Kamu çalışanları, Emekliler, Asgari ücretle çalışanlar her kez zammını aldı. Maaş zamları sonrasında özellikle araç sahiplerini yakından ilgilendiren zamlar bir bir gelmeye başladı. Harçlar,trafik cezalarına zamlar geldi.

Son haber Genel Sağlık Sigortası siteminden geldi. Her hangi bir işte çalışmayan veya sigortasız çalışmakta olan kişilerin yaptırması mecbur oldugu Genel Sağlık Sigortası ücretlerinede zam geldi. Peki 2016 GSS prim ücreti kaç lira oldu, GSS prim ücreti kaç liraya çıktı, işte 2016 GSS zamlı prim tutarları.

Asgari ücrete göre hesaplanan GSS Primlerine % 30 zam geldi. Buna göre, geçtiğimiz yıl 50 Lira prim ödeyen vatandaş bu yıl 65 TL, 152 Lira ödeyenler 197 Lira , 305 Lira ödeyenler ise 395 Lira ödeyecekler.

Sessiz sedasız GSS Primlerine yüzde 30 zam yapıldı. Tek ev içerisinde kişi başına düşen gelir miktarı 549 lira ve altında olanların Genel Sağlık Sigortası primleri devlet tarafından karşılanırken, 540 lira ile 1647 lira arasında geliri olanlar aylık 50 lira yerine 65,88 lira ödeyecekler. Kişi başına düşen gelir miktarı 1647 lira ile 3 bin 294 lira arasında olan mükellefler için 152 lira olan primler 197 lira oldu. Aylık gelir miktarı 3 bin 294 lira üzerinde olanlar ise artık 305 lira yerine 395 lira ödeyecekler.

 

Bir önceki yazımız olan Motorine Yeni İndirim başlıklı makalemizde 2016 motorin fiyatları, güncel motorin fiyatları ve motorin ne kadar oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.