Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Dolar Ne Olur ? Yükselir mi Düşermi 2016

Dolar Ne Olur ? Yükselir mi Düşermi 2016

Dolar Ne Olur ? Yükselir mi Düşermi 2016

2016 geldi gelecek derken ocak ayınıda geride bıraktık şimdi bir çok yatırımcının gözü dolar kurundaki hareketlilikte, Dolar yükseli mi yoksa düşer mi dolar kuru şubat ayında ne seviyede seyreder işte ayrıntılar…

Japonya merkez bankasının ekonomi destek paketini uygulamaya başlamasından sonra dolar kurunun ibresi aşagıya doğru inmeye başladı. Doların düşüşündeki en büyük etken tasarruf sahipleri oldu.

Dolar kurunun yükselmesine vatandaşlar izin vermedi desek yerinde olur. 3 TL nin üzerine çıkan dolar kuruna bu yükselişine vatandaşlar prim vermedi.

DOLAR KURU 2.95 LİRA’YA İNDİ

Ekim’de 190.5 milyar dolar olan döviz hesaplarının büyüklüğü, 15 Ocak 2016’da 178.2 milyar dolarla 7 ayın en düşük düzeyine geriledi. Bir taraftan vatandaşın satışı, diğer taraftan global risk iştahındaki artışın tesiriyle dolar kuru da 2.95 TL ile 4 haftanın en düşük düzeyine geriledi. Doların 15 Ocakta’tan itibaren yüzde 3 düşmesi , tasarruf sahiplerinin kararlarındaki isabeti de belirtti .

Bir önceki yazımız olan Dolar Düşmeye Başladı başlıklı makalemizde dolar 3 tl olur mu, dolar kaçtl olur ve dolar ne olacak 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Dolar Ne Olur ? Yükselir mi Düşermi 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.