Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Üniversitelere e-kayıtla kayıt müjdesi

27 Mayıs 2015
Üniversitelere e-kayıtla kayıt müjdesi

İnternetten yapılan işlemlere üniversite kayıtları da eklendi. Artık internetten e-kayıt sistemi sayesinde kayıtlar için okullara gitmeye gerek kalmayacak. Daha önce sadece 32 devlet üniversitesinde uygulanan e-kayıt uygulamasının kolaylığı nedeniyle yaygınlaştırıldı. YÖK, bu yıl bütün devlet yükseköğretim kurumlarına internetten kayıt uygulanmasına karar verdi.

Tüm üniversitelere, e-kayıtla, kaydolunacak

YÖK’ten Devlet Üniversitelerine Kayıt Yaprıracak Öğrencilere Müjde!

Devlet üniversitelerine yerleşecek öğrencilere E-kayıt müjdesi geldi. İnternetten kayıt imkanı verilen üniversitelerin sayısı arttı. Bu yıl tüm devlet üniversitelerine internetten kayıt imkanı getirildi. YÖK bu konuda açıklama yaparak adayları bilgilendirildi.

Başkanlığımızın Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında ilk olarak 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-kayıt uygulamasına, bu yıl devlete ait bütün yükseköğretim kurumlarında geçilmesine karar verilmiştir.

2015-2016 eğitim öğretim döneminde devlete ait yükseköğretim kurumlarına yerleşen bütün öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/ web sitesi üzerinden elektronik kayıt (E-Kayıt) yaptırabilecektir. Elektronik kayıta, özel yetenek programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen (sağlık raporu, heyet raporu gerektirdiğinden) bazı programlar dahil edilmeyecektir.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/ adresinde ‘e-hizmetler’ bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında açılacak olan ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecektir. Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı da alabileceklerdir.

Elektronik kayıt işlemi 2015-2016 öğretim dönemi için ÖSYM den temin edilecek yerleşen verisi içerisindeki öğrencileri kapsayacaktır. Elektronik kayıt tarihleri ÖSYM yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra duyurulacaktır. Elektronik kayıt öğrencilerimiz için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.

Devlete ait yükseköğretim kurumlarına yerleşen öğrenciler isterlerse ‘e-Devlet’ kapısı üzerinden ister online, isterse de şahsen kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

E-kayıtla kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin tekrar üniversitelere gitmelerine gerek olmayacaktır. Öğrenciler, elektronik kayıt işleminin ardından üniversitelerin duyurduğu tarihte ders kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Vehbi Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulu Sınav Giriş Belgesi başlıklı makalemizde 2015–2016 VKV sınavı, Koç Özel Ortaokulu seviye sınavı ve Vehbi Koç İlkokulu giriş şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.