Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Üniversite ve Lise Tercih Dönemi Başladı

Üniversite ve Lise Tercih Dönemi Başladı

TEOG ve YGS-LYS sınavlarının ardından tercih süreci başladı.

TEOG (LİSE) TERCİHLERİ:

Zorlu birinci dönemde iki oturum, ikinci dönemde iki oturum olmak üzere toplamda 4 oturumda yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklanmasının ardından tercih dönemi başladı. Tercih için öğrenciler 6 ile 16 temmuz arasında okullardan veya sonuç belgesindeki kod ile internetin bulunduğu heryerden tercihlerini yapabilecekler.

ÜNİVERSİTE (YGS-LYS) TERCİHLERİ:

YGS 15 mart 2015 te yapılmıştı. Adaylar sınavın zorluğundan şikayetçiydi. Toplam 5 oturumda gerçekleşen LYS sınavının ardından üniversite tercihleri de başladı. Adaylar OSYM adresine tıklayarak tercihlerini 6 temmuz ile 14 temmuz 2015 tarihleri arasında tercih kılavuzuna göre TC Kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak yapabilecekler. Tercih konusunda adaylar http://rehberlik.osym.gov.tr rehberlik sitesinden yardım alabilirler.

Bir önceki yazımız olan KPSS-2015/1 Yerleştirme Sonuçları - Tıkla Öğren başlıklı makalemizde 2015 Yılı KPSS Boş Kalan Önlisans Kadroları, KPSS 2015 Yerleştirmesinde Boş Kadrolar ve KPSS 2015/1 Tercih Yapanların Sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Üniversite ve Lise Tercih Dönemi Başladı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.