Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Üniversite Harç Ücretleri

31 Ağustos 2015
Üniversite Harç Ücretleri

Üniversite Harç Ücretleri

Merhaba Değerli ziyaretçilerimiz Üniversitelerde birinci öğretim ve açık öğretimde katkı payı ücretleri ile ikinci öğretim ve uzaktan öğretim gören öğrencilerin öğrenim ücretlerine bu yıl zam yapılmayacağını bildirdi
Karara göre, yeni eğitim yılında üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerden birinci öğretim ve açık öğretimde katkı payı ücretleri ile ikinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencilerinin öğrenim ücretlerine zam yapılmayacak. Öğrencilerin katkı payı tutarı en son 2010 yılındaki Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmişti.
2012-2013 eğitim döneminden itibaren, üniversiteyi süresi içinde tamamlayan öğrencilerden alınan harçlar kaldırılmıştı. Üniversite öğrenimini, süresi içinde tamamlayamayan öğrencilerden öngörülen katkı payının yanı sıra, artırımlı katkı payı alınması düzenlemesi ise bu yılın haziran ayında Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlükten kaldırılmıştı.

Bir önceki yazımız olan Teşvik Alacak Özel Okulların Listesi başlıklı makalemizde eğitim öğretim desteği verilecek okullar, Eğitim ve Öğretim Desteği Kapsamına Alınan Özel Okullar ve meb eğitim öğretim desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.