Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Turkcell’den engelli öğrenciye 7 milyon TL destek

18 Haziran 2015
Turkcell’den engelli öğrenciye 7 milyon TL destek

GSM operatörlerinden Turkcell, çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı. Hem eğitimi destekleyecek, hem de engelli öğrencilerin hayatını kolaylaştıran kampanya basına tanıtıldı. Popüler cep telefonu operatörlerinden Turkcell, tarafından kamuoyuna sunulan kampanya kapsamında “Engelli öğrenciye 7 milyon TL destek” verilecek.

TURKCELL, kampanyanın basın tanıtımında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da hazır bulundu. Eğitime destek verecek kampanyada, özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yetkinliklerini artırmak ve toplumsal yaşama katılımlarının sağlanması hedefleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olan, yeni bir proje Bakan Avcı, ile birlikte basına tanıtıldı.

Turkcell ‘Engelsiz Eğitim Programı’ adı verilen proje ile herhangi bir engelinden dolayı okumakta zorlanan çocukların okul hayatına dönmesine destek verilmiş olacak. Engelli öğrencilerin eğitimine ve nitelikli istihdama yönelik gelişimlerine katkıda bulunulacak. 80 okulda yürütülecek proje kapsamında; engelli öğrencilerin özel eğitim aldıkları okullarda, meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları oluşturulacak. Turkcell Engelsiz Eğitim Programı ile 2 yıl içerisinde 10 bin öğrenciye ulaşılacak. Turkcell, proje için 7 milyon liralık bütçe ayırdı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilen okullardaki, öğrenciler Turkcell desteğinden yararlanacak.

Bir önceki yazımız olan Dershane Öğretmenlerinin MEB’e Başvuru Şartları başlıklı makalemizde Dershane Öğretmenleri İçin kadro, Dershane Öğretmenlerinin MEB'e geçiş Şartları ve MEB dershane öğretmenleri ön başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.