Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

TEOG Boş Kontenjan Sorgulama

15 Ağustos 2015
TEOG Boş Kontenjan Sorgulama

TEOG Boş Kontenjan Sorgulama

8. sınıf öğrencileri TEOG puanlarına göre yaptıkları tercihlere göre yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrenci için 6-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercihlerini yaptı.

014-2015 öğretim yılı “Temel eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi” kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilme sonuçları açıklandı. İstedikleri liseye yerleşemeyen öğrenciler de üzüntü, yerleşenlerde sevinç oluştu. Ancak liseye yerleşemeyen öğrenciler için ek yerleştirmelerle yeniden tercih hakkı bulunuyor. Öğrenciler ek yerleştirmelerde açık kalan kontenjanlar için yeniden tercihlerini yapabilecekler. MEB TEOG yerleştirmesi sonrasında boş kalan kontenjanların incelenmesi için bir sayfa açtı. Öğrencilere bu adresten boş kontenjanlara bakın diyerek uyarıda bulundu. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada MEB 2015 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Oluşan Boş Kontenjanlar sorgulaması yapılacaktır. İl, İlçe ve Kurum adı yazarak sorgulama yaptığınızda, karşınıza boş kontenjanlar çıkacaktır..

TEOG boş kontenjanlar için Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 2015 AÖF Kayıt Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, AÖF 2015 kayıt takvimi ve AÖF 2015 kayıt tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

TEOG Boş Kontenjan Sorgulama Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.