Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

TEOG 29 Nisan Türkçe Soru ve Cevapları

TEOG 29 Nisan Türkçe Soru ve Cevapları

8. sınıf öğrencilerinin katıldığı TEOG sınavlarının 29 Nisan 2015 Çarşamba günkü oturumları tamamlandı. MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri 2. dönemdeki ortak sınavlara katıldılar. 1 milyondan fazla öğrencinin ter döktüğü TEOG sınavının ilk günkü oturumları tamamlandı. Bugünkü oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden oluşan testler yer aldı. Öğleden sonraki oturumda Fen ve teknoloji, T.C. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ders konularını içeren test soruları yer aldı.

Öğrencilere 40’ar dakikalık sürelerde her dersten 20 soruya cevap vermeye çalıştı.

MEB TEOG soru ve cevaplarını ilk kez videolu olarak yayınlayacağını duyurdu. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden soruların videolu anlatımı yayınlanacak. eba.gov.tr’de uzman öğretmenlerin videolu olarak soruları yanıtlaması izlenebilecek. TEOG sınavları saat 09.00’da Türkçe sınavı ile başladı.

Sınavda çıkan öğrenciler merakla soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. MEB, EBA üzerinden uzman öğretmenler tarafından soruları açıklamalı anlatan videoları yayınlayacak. Öğrenciler Türkçe testinde 20 sorunun yanıtını bulmaya çalıştı. Ağırlıklı olarak TEOG–1 sınavından sonra işlenen konuları kapsayan Türkçe soru ve yanıtlarına EBA’dan ve sitemizden de ulaşabilirler.

TEOG tüm soru ve cevapları 30 Nisan Perşembe günü saat 13.00’da eba.gov.tr’den uzman öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlanacak. TEOG 29 Nisan Türkçe Soru ve Cevapları açıklanınca buradan ulaşabilirsiniz.

Sınava katılan arkadaşlar yorum bölümünden de soruları değerlendirebilirler.

  • teog 29 nisan cevapları türkçe
  • teog türkçesoru ve cevapları 29 nisan

Bir önceki yazımız olan TEOG 30 Nisan Fen ve teknoloji Soru ve Cevapları başlıklı makalemizde 30 Nisan teog Soru ve Cevapları, Fen Soru ve Cevapları teog 30 nisan ve TEOG 30 Nisan Fen videolu anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.