Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

TEOG 29 Nisan Matematik Soru ve Cevapları

TEOG 29 Nisan Matematik Soru ve Cevapları

TEOG sınavlarının bugünkü oturumları tamamlandı. MEB tarafından gerçekleştirilen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı 2. dönem ortak sınavlarının bugünkü oturumları sona erdi. 29 Nisan 2015 Perşembe günü yapılan TEOG oturumları tamamlandı. 8. sınıf öğrencileri bugünkü oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden oluşan testleri çözmeye çalıştı. Öğleden sonra ise fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerinden hazırlanan test sorularını yanıtlamaya çalıştılar.

Öğrencilere her dersten yöneltilen 20 soru için 40’ar dakika süre verildi. 30’ar dakika aralarda dinlenme süresi vardı.

MEB bu yıl ilk olarak TEOG soru ve cevaplarını videolu olarak yayınlayacak. Eğitim Bilişim Ağı resmi sitesi olan (EBA) eba.gov.tr’de sorular videolu olarak anlatılacak. TEOG sınavları kapsamında saat 09.00’da Türkçe sınavı, 10.10’da Matematik saat 11.20 ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları yapıldı.

Sınav heyecanını üzerinden atan öğrenciler şimdi merakla soruların ve yanıtlarının açıklanmasını beklemeye başladı. Uzman öğretmenler tarafından açıklamalı anlatılan sorular video ile öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrencilerin en çok zorlandığı Matematik testinde, soruların yarısının kolay, 8 sorunun orta ve 2 sorunun zor düzeyde olduğu belirtildi. 2 tane soru Kasım ayındaki TEOG–1 sınavından önce işlenen konuları, 18 tanesi de TEOG–1 sınavından sonra işlenen konuları kapsadığı belirtildi. Sınava katılan öğrenciler Matematik soru ve yanıtlarına EBA’dan ve sitemizden de ulaşabilirler.

TEOG tüm soru ve cevapları 30 Nisan Perşembe günü saat 13.00’da eba.gov.tr’den uzman öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlanacak. TEOG 29 Nisan Matematik Soru ve Cevaplarına açıklandığı anda buradan ulaşabilirsiniz.

  • teog 29 nisan 2015 soru ve cevapları din kültürü

Bir önceki yazımız olan TEOG 29 Nisan Türkçe Soru ve Cevapları başlıklı makalemizde 29 Nisan teog Soru ve Cevapları, TEOG 29 Nisan Türkçe videolu anlatım ve TEOG 29 Nisan videolu anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.