Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

TEOG 29 Nisan Din Kültürü ve Ahlak Soru ve Cevapları

TEOG 29 Nisan Din Kültürü ve Ahlak Soru ve Cevapları

Liselere girişte 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı TEOG maratonunun ilk günkü oturumları tamamlandı. Liseye girecek öğrencilerin katıldığı TEOG sınavlarının ilk bölümü 29 Nisan 2015 Çarşamba günü gerçekleşti. MEB,Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 2. dönem sınavları yapıldı. 1 milyon 250 binden fazla öğrencinin katıldığı TEOG sınavları, bugün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden testlerle başladı. Öğrenciler her bir ders için verilen 40 dakika boyunca 20 soruluk testleri çözmeye çalıştı.

Sınav stresini atan öğrenciler şimdi merakla soruların yanıtlarını beklemeye başladı. 2. dönem TEOG din kültürü ve ahlak bilgisi soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınav soruları genel olarak kolay bulundu. Din bilgisi sorularında anlama, kavrama tipi sorular ağırlıklı olarak yer aldı. Öğrencilere temel dini bilgilerden çok genel ahlaki değerler içeren sorular yöneltildi.

MEB TEOG 2. dönem din kültürü ve ahlak bilgisi A ve B kitapçığı soru ve cevapları eş zamanlı olarak Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden paylaşılacak. Soruların videolu anlatımı eba.gov.tr’de uzman öğretmenler tarafından video görüntüleriyle öğrencilerle paylaşılacak. Ortak sınavlarda ilk günkü oturumda yer alan din kültürü ve ahlak bilgisi testi cevap anahtarı videolu olarak paylaşılacak.

30 Nisan Perşembe günü saat 13.00’da TEOG tüm soru ve cevapları 30 Nisan Perşembe günü eba’da yer alacak. Uzman öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlanacak olan TEOG 29 Nisan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapları açıklanınca ulaşmak için Tıklayınız!

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soru ve cevapları hakkındaki görüş ve değerlendirmelerinizi yorum bölümünden de paylaşabilirsiniz

  • 29 nisan teog din a kitapçığı
  • teog din kültürü soruları ve cevapları 29 nisan
  • teog soru ve cevapları 28 29 nisan din

Bir önceki yazımız olan TEOG 29 Nisan Türkçe Soru ve Cevapları başlıklı makalemizde 29 Nisan teog Soru ve Cevapları, TEOG 29 Nisan Türkçe videolu anlatım ve TEOG 29 Nisan videolu anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.