Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Polis Meslek Yüksekokullarına 3000 Öğrenci Alınacak

18 Haziran 2015
Polis Meslek Yüksekokullarına 3000 Öğrenci Alınacak

Polis olmak isteyenler Dikkat!

Polis okullarına tam 3 bin öğrenci alınacak. Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) bu yıl 3 bin öğrenciye kapılarını açacaklar. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Polis Meslek Yüksekokulları 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için öğrenci alım hedeflerini açıkladı. PMYO’lar için bu yıl 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 öğrenci alımı yapılacağı belirtildi.

3 bin PMYO öğrencisi alınacak

2015-2016 eğitim-öğretim yılında Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 öğrenci alımı yapılacak. Polis okullarına giriş koşulları ve başvuru takvimini içeren bir açıklama yayınlandı. Polis adayları, polis olmak isteyenler bu okullara giriş için aşağıda belirtilen şartlara uygun olmalıdır.

PMYO giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinde (www.pa.edu.tr) PMYO başvuru süreci de ilan edilecektir.

2015 Yılı Polis Meslek Yüksek Okullarına Başvurmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar

Polis Meslek Yüksek Okullarına Lise ve dengi okul mezunu olanlar veya Lise 4.sınıfta okuyanlar başvurabiliyor.

2015 yılı YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin harhangi birinden en az (270,00) puanı almış alanlar, Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Vazife Malulü olanların eş ve çocukları ise en az (140,00) puan almış alanlar başvuru yapabiliyor. Bunun dışında 18 yaşını dolduran ve 26 yaşından gün almamış olanlar, bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmayanlar, beden kitle endeksi, 18 (dahil ) ile 27 (dahil) arasında olanlar ve sağlıklı gençler polis okullarında öğrenci olabiliyor.

Polis Meslek Yüksek Okulları giriş şartlarının tamamına ulaşmak için

http://www.pa.edu.tr/Default.aspx?page=HaberAyrintilar&GUID=586edae0-216b-4b8e-bf1a-601e907b7bb7

Bir önceki yazımız olan Turkcell’den engelli öğrenciye 7 milyon TL destek başlıklı makalemizde Eğitime destek kampanyası, Engelli öğrenciye 7 milyon TL destek ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Mustafa tosun dedi ki:

    Kilo nasıl belirlenecek?

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.