Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Özel Okul Teşvikleri Artacak

29 Mayıs 2015
Özel Okul Teşvikleri Artacak

Geçtiğimiz yıl başlatılan Özel okul teşvik ücretleri bu yılda ödenmeye devam edecek. Özel okullarda eğitimlerini sürdüren veliler teşvikten yararlanmak için başvuru yapacak. Devletin belirlediği özel okullara verilecek teşvikten yararlanacak olanlar bu yıl daha fazla ücret alacaklar. Çünkü özel okul teşvikleri bu yıl yüzde 10 oranında zamlanacak. Teşvik zammı müjdesini Milli eğitim bakanı Nabi Avcı paylaştı.

Bakan Avcı “Özel Okul Teşvikleri Yüzde 10 Artacak

Bakan Avcı, Özel okul teşvik bedelinin geçen yıla oranla yüzde 10 oranında arttırılması için Maliye Bakanlığı’na teklif verdiklerini açıkladı.

Nabi Avcı, yaptığı açıklamada, her yıl özel okullar için teşvik verilecek öğrenci sayısını ve teşvik bedeli, MEB ve Maliye Bakanlığı tarafından ortaklaşa kararlaştırıldığını söyledi. Avcı, 350 bin öğrenciye teşvik verilmesi ve ödenecek teşvik miktarının da geçen yıla göre yüzde 10 oranında zamlanmasını teklif ettiklerini belirtti. Bu yıl için yüzde 6 artış öngören Maliye, kaç kişiye teşvik verileceği, ne kadar artış yapılacağı konusunda henüz açıklama yapmadı.

Geçen yıl, teşvik olarak okul öncesine 2 bin 500 lira, ilkokullara ve temel liselere 3 bin lira, ortaokul ve liselere de 3 bin 500 lira ödenmişti.

Bir önceki yazımız olan 47 Bin Atama Ağustos’ta Yapılacak başlıklı makalemizde 2015 MEB öğretmen alımı, 47 Bin Atama tarihi ve 47 bin öğretmen ataması hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Özel Okul Teşvikleri Artacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.