Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Özel Okul Teşvik Alma Şartları Degişti

23 Temmuz 2015
Özel Okul Teşvik Alma Şartları Degişti

Özel Okul Teşvik Alma Şartları Degişti

MEB özel okullarda ögrenim gören öğrencilere ödeyecegi teşvik için müracat şartlarında değişiklik yaptı. Geçen sene başlayan özel okul teşvik uygulaması bu yıl da sürecek. Devletten özel okul parası almak için başvuruların Ağustos ayında yapılacağı bildirilmişti.

Özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede çocuğunu okutmak isteyen velilere verilen ‘devlet desteğinden yararlanma şartları’ değişti. Destekten yararlanmak için müracatlar yine Ağustos ayında yapılacak. Gerekli değerlendirmelerin ardından sonuçlar Eylül ayında açıklama yapılacak. Sağlık veya diğer nedenlerle nakil yaptırmak isteyenler destekten bu destekten yararlanamayacak.

MEB  personeli olan velilerin destekten yararlanma şansı fazla olacak. MEB çalışanlarına ilave 70 puan verilecek. Okul notlarındaki başarının puana katkısı olmayacak. Ancak olimpiyat ile ülke ve il genelindeki yarışmalardan başarılı olan öğrencilere ayrıcalık tanınacak.

 

Bir önceki yazımız olan Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Sonuçları Bugün Açıklanacak başlıklı makalemizde 2015 Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Sonuçları, 2015 Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklanıyor ve 2015 Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.