Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Önü Açık Meslek Grupları

Önü Açık Meslek Grupları

YGS / LYS sınavına girip başarı gösteren ortalama 1 milyon  aday için üniversite tercih dönemi başladı. Öğrenciler, tercih yapmanın sınava girmekten zor oluduğundan yakınmakta. Bilişim, sağlık, ulaştırma ve gıda alanlarındaki bölümler devamlı olarak talep ediliyor. Hemşirelik, gemi yöneticiliği ve uçak bakımına talep ise gün geçtikçe hatrı sayılır miktarda artış gösteriyor.

Lisans Yerleştirme Sonuçları’nın (LYS) sonuçlar geç açıklansa da, sonuçların sonrasında öğrenciler için tercih dönemi başladı. 13 Temmuz 2015 saat 23.59’a kadar devam edecek tercih döneminde adayların yanı sıra veliler degelecekte sağlam kariyer ve iş garantisi vaat eden bölümleri araştırmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulacağınızı garantileyen, sektörde her geçen gün daha çok talep edilen meslek dallarına yönelmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Tıp, hukuk, siyasel bilimler her dönem joker alanlar olarak anılıyor. Fakat uzmanlar bilişim, sağlık, ulaşım ve gıda alanlarındaki bölümleri tercih edenlerin de işsiz kalmayacağını belirtiyor. Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, yapılan arz-talep araştırmalarına göre Tıp, diş hekimliği, koruyucu hekimlik, sağlık kurumları yönetimi, fizik tedavi uzmanlığı, eğitim, elektrik ve elektronik mühendisliği, uluslararası finans, uluslararası ticaret uzmanlığı, uluslararası hukuk gibi mesleklere günümüzde olduğu gibi gelecekte de ihtiyaç duyulacağını belirtti.

Bir önceki yazımız olan PMYO Sınavında Soruşturma başlıklı makalemizde 2013 pmyo sınavı ve PMYO sınavı soruşturması hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Önü Açık Meslek Grupları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.