Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Kreş Yardımı Kimlere Verilecek ?

10 Ağustos 2015
Kreş Yardımı Kimlere Verilecek ?

Kreş yardımı kimlere verilecek Başvuru nasıl yapılır, işte son durum

Geçtiğimiz  sene uygulamaya konulan eşi vefat etmiş bireyler için  “aylık maaş” bağlama projesinden sonra yeni bir projeye daha başlatılmıştı. Eşi vefat eden, boşanan veya bazı sebeplerden dolayı çocuğuna yalnız yetiştirmeye mecbur olan ve ekonomik durumu kötü bireyler için, devlet kreş katkısı sağlayacaktı. Bu sayede insanlar işlerine giderken sorun yaşamayacak. 2015 senesinde uygulama hayata geçecek. Çocuğu 0-4 yaş aralığında olan 2 binden fazla kişi bu uygulamadan yararlanacak

YALNIZ ANNELERE SEVİNDİRİCİ HABER

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının öncülüğünde uygulamaya konulacak çalışmanın hedefi, kişilerin yanız çocuk büyütme yükünü hafifletmektir. Bu sayede kişilerin işe gitme süreci kolaylaşacaktır. Uygulama kadınların doğurganlık hızının artırılmasıyla iş yaşamı ve aile yaşantısının desteklenmesini kapsayan yasa paketi içinde Meclis’e sunulması bekleniyor.

Babalar da uygulamaya dahil

Uygulamanın hedefi çocuk ve aileye katkı sağlamak… Fakat ana neden çocuğunu tek başına büyüten dul kadınlara yardımcı olabilmek. Fakat uygulama yalnızca dul kadınları değil ekonomik durumu kötü tek başına çocuk büyüten erkekleri de kapsayacak.

 

Bir önceki yazımız olan MEB Öğretmenliğe Geçiş Sınav Kılavuzu Yayınlandı başlıklı makalemizde 11 Ekim Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı, Asli öğretmenliğe geçiş sınav kılavuzu ve Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.