Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Dershane Öğretmenlerinin MEB’e Başvuru Şartları

18 Haziran 2015
Dershane Öğretmenlerinin MEB’e Başvuru Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) dershanelerin kapatılmasıyla ilgili öğretmenlerin mağdur olmaması için çözümler sunuyor. Birçok dershane özel okula çevrildiği için, öğretmenler okullarda göreve devam ettiler. Ancak çalıştıkları özel dershaneler kapatıldığı için açıkta kalan öğretmenlere de MEB’e geçiş imkanı tanındı. Özel dershanelerde ve Etüd merkezlerinde görev yapan öğretmenler bir dileke ile MEB’e geçme taleplerini iletebilecekler. MEB öğretmenleri bu konuda bilgilendirmek üzere duyuru yayınladı. MEB İnsan Kaynakları biriminden yayınlanan duyuruda bu durumdaki öğretmenlerin başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapıldı.

Dershane Öğretmenleri İçin Başvuru Duyurusu Yayınladı

MEB İnsan Kaynakları genel müdürlüğü 81 İlin Valiliklerine, Dershane ve Etüt Merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin öğretmenliğe ön başvurusu hakkında yazı gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı 7 Haziran 2015 tarihinde gönderdiği duyuruda, bu personellerin Öğretmenliğe Ön Başvuru yapmasını istedi.

Duyuruda, dershaneler ile öğrenci etüt


eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin atanacakları öğretmen kadrolarının alanlar itibarıyla belirlenmesi amacıyla 22-24 Haziran 2015 tarihleri arasında ön başvuru yapılması gerektiği belirtildi.

Öğretmenliğe ön başvuruların, elektronik ortamda http://ikgm.meb.gov.tr web adresinde açılacak link üzerinden 22-24 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. Öğretmenlerin ön başvuru şartları aşağıda sıralanıyor.

Başvurularda, 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 1/1/2014 tarihi itibarıyla en az toplam altı yıl (2160 gün) olma şartı aranıyor. Altı yılın hesaplamasında sadece dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde çalışılan sürelerin toplamı göz önünde bulundurulacak.

Duyuru ve Başvuru Şartları İçin TIKLAYINIZ

Valiliklere Gönderilen Yazı İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Anadolu Üniversitesi Diploma Duyurusu başlıklı makalemizde Anadolu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi Diploma ücreti ve AÖF büroları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.