Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Dershane Öğretmenleri’ne MEB’e Geçme Fırsatı

31 Mayıs 2015
Dershane Öğretmenleri’ne MEB’e Geçme Fırsatı

MEB’e geçmek i,çin aranan kriterlerden birisi öğretmenlerin yararına değiştirildi. Öğretmenlere rahar nefes aldıran düzenlemeye göre dershanelerde görev yapan öğretmenlere MEB yolu açılmış oldu. Yeni, düzenlemeler tamamlandığında 6 yıl dershanede sigortalı olarak görev yapan öğretmenler MEB’e geçebilecek. Bu karar birçok özel sektöre ait dershanede görev yapan öğretmenlere devleti yolunu açmış oldu. Dershane öğretmenlerine MEB müjdesini Bakan Nabi Avcı verdi.

Dershanede 6 Yıl Sigortalı Çalışan Öğretmenler MEB’e Geçebilecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, milyonlarca öğretmeni sevindirecek bir müjde verdi. Bundan böyle dershanelerde 6 yıl sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin, açılan sınavda başarılı oldukları halde MEB’e geçebileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerde görev yapan binlerce öğretmene MEB’e geçme fırsatının detaylarını anlattı.

Bakan Nabi Avcı yaptığı açıklamada, bu öğretmenlere özel düzenlenecek sınav sonrasında devlete geçme hakkından söz etti. Dershanelerin özel okula dönüşecek olması nedeniyle bünyelerinde bulanan öğretmenlere olan ihtiyacın arttığını, hatta ilave öğretmen alacaklarını açıklayan bakan Milli Eğitim Bakanlığı’na geçmek isteyecek öğretmen sayısının 5 bini geçmeyeceğini söyledi.

Nabi Avcı, özel okula dönüşmeyerek kapanan dershanelerde görevli öğretmenlerin kesintili de olsa 6 yıl sigortalı çalışmış olmaları halinde MEB’e geçebileceklerini belirtti.

Bakan dershanelerin özel okula dönüşmelerini desteklediklerini belirtti. Bunun için de velileri çocuklarını özel okula göndermeleri için teşvik verdiklerini açıkladı. Avcı, bu yıl 350 bin öğrenciye teşvik verilmesi için Maliye Bakanlığına başvurduklarını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Özel Okul Teşvikleri Artacak başlıklı makalemizde 2015 özel okul teşvikleri, devlet Teşvik başvurusu ve devlet Teşvik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.