Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

AÖF Tek Ders Sınav Duyurusu

11 Haziran 2015
AÖF Tek Ders Sınav Duyurusu

AÖF 10 Haziran günü Tek Ders Sınav Duyurusu yayınladı. Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinden tek dersi için sınava girecek öğrencilerle ilgili duyuruda sınava ilişkin bilgiler yer alıyor. AÖF Tek Ders Sınavının tarihi, sınava kimlerin gireceği, sınav kuralları, başvuru yolları yer alıyor. AÖF Tek Ders Sınavı 27 Haziran 2015 tarihinde AÖF tarafından belirtilen yerlerde yapılacaktır.

AÖF’nin dün yayınladığı duyuruda Tek Ders Sınava girecek olan öğrenciler İçin önemli bilgiler yer alıyor.

Anadolu üniversitesi Açıköğretim Fakültesi , İktisat ve işletme Fakültelerinde okuyan öğrenciler için Anadolu üniversitesi tarafından tek ders sınavı hakkında bir duyuru yayınlandı.

Anadolu Üniversitesi tarafından Yayınlanan duyuruda İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı olup 2014-2015 öğretim yılının güz dönemi ya da bahar döneminde sadece bir (1) dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacaktır.

Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma, klavye öğretimi ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

Tek ders sınavına katılmayan ve ya herhangi bir neden den dolayı sınava giremeyen öğrenciler için tekrar mazeret sınavı yapılmayacak.

AÖF Tek Ders Sınavı 27 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 14:00’de yapılacak. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da yapılacak olan sınav için internetten başvuru yapılacak. Turuklu olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde sınava katılacaklar.

Tek ders sınavına girecek olan öğrenciler 11-12 Haziran 2015 tarihleri içinde TC kimlik numaraları ve şifreleri ile Anadolu üniversitesinin internet sistemine girerek yada Açıköğretim bürolarına giderek yada 444 10 26 – 850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu telefon numaralarını arayarak hangi ilde sınava girmek istediklerini seçebilecekler.

İl değişikliği yapmayan adaylar için Fakülte tarafından atandıkları illerde sınava girmek zorunda kalacaklar.

Açıköğretim Tek ders sınav giriş belgeleri 22 Haziran 2015 tarihinde Açıköğretim sisteminde yayınlanacaktır. Adaylar sınav giriş belgelerini internet ortamından dökümü alabilirler veya Açıköğretim bürolarına başvurarak temin edebilirler.

Bir önceki yazımız olan MEBBİS Sınav Görevli Başvuruları başlıklı makalemizde Açık Öğretim Sınav görevli başvuruları, internetten Sınav Görevi Başvuruları ve MEB Bilişim Sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. okan dedi ki:

    arkadaşlar tek ders sınavının günlerini karıstırdım giremedim sınava bunla ilgili bilgisi olan

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.