Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları 2015

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları 2015

Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz 2015 senesinde yapılmış olan sınav sonucunda bir çok öğrenci Açıköğretim Fakültesinden mevzun oldu ve sınavsız ikinci üniversiteye başvurma şansı kazandı . Peki kimler aöf ikinci üniversiteye başvurabilir? İkinci Üniversiteye kayıt olma şartları nelerdir? Sınavsız ikinci üniversite kayıtları ne süre ve nasıl yapılacak?

Aöf ikinci üniversite web müracaat tarihi , bürodan kayıt tarihi ve mazeretli kayıt tarihlerini sizlerle paylaşacağız . Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde ya da önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler , aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim , İktisat , İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden ya da önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler . İkinci üniversite başvurularınızı web üzerinden yapabilirsiniz .

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler. (Site internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecektir.)

İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

Başvuru Koşulları:

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/BasvuruKosullari.html

Bir önceki yazımız olan Üçüncü TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG tercih TEOG tercih sonuçları ve TEOG üçüncü tercih sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları 2015 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.