Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

47 Bin Atama Ağustos’ta Yapılacak

28 Mayıs 2015
47 Bin Atama Ağustos’ta Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 47 bin öğretmen ataması için tarih verdi. Öğretmen adaylarının merakla beklediği atamalar için tarih belli oldu. Ağustos ayından 47 bin öğretmenin ataması gerçekleşecek. Öğretmen atamalarına ilişkin son açıklama Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı. Ağustos’ta atamaların gerçekleşeceği duyuruldu. Atama bekleyen öğretmenler geri sayıma başladı.

Ağustos’ta 47 Bin Atama Yapılacak

MEB’e ihdas edilen 47 bin öğretmen kadrosu Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasıyla netleşti. Ağustosta 47 bin öğretmenin yeni görev yerleri belli olacak.

Davutoğlu, öğretmen atamalarıyla ilgili Şubat ayında 15 bin öğretmen ataması yapıldığını, yaz aylarında da 47 bin öğretmen ataması yapacağını müjdelemişti.

Yeni mezun olacak öğretmen adaylarının ataması 2015 KPSS sınavı puanı ile yapılacak. Seçim öncesinde herhangi bir atamanın yapılmayacağı anlaşıldı. Zaten seçimlere az kaldığı için de atamaların yapılması mümkün görünmüyor. Bu nedenle 47 bin öğretmen atamasının Ağustos’ta gerçekleştirmesi kesinlik kazandı. Ancak öğretmenlerin en merak ettiği önemli konulardan birisi hangi branştan ne kadar öğretmen alınacağı oluyor. Atama bekleyen öğretmenler 47 bin öğretmen atamasının birden yapılacağını duyunca, atanmalarına kesin gözüyle bakmaya başladı bile.

Ahmet Davutoğlu, öğretmen atamalarının Ağustosta doğru bir zamanda yapılacağını ifade etti. Ancak atamaların seçim malzemesi olarak değerlendirilmemesi için şu an için seçimden sonra gerçekleşeceğini de belirtti. Başbakan “Öğretmenlerimizi bir seçim malzemesi gibi görsek atamalarını şimdi yapardık” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bursluluğa geçiş başvurusu ne zaman başlıyor? başlıklı makalemizde Bursluluğa geçiş başvurusu, e-Burs modülü ve MEB bursluluğa geçiş tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

47 Bin Atama Ağustos’ta Yapılacak Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.