Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

400 Bin Açık Lise Öğrencilerine Staj Ücreti Müjdesi

7 Ağustos 2015
400 Bin Açık Lise Öğrencilerine Staj Ücreti Müjdesi

400 Bin Açık Lise Öğrencilerine Staj Ücreti Müjdesi

MEB lığı eğitimine açık lise’den sürdürmek isteyen meslek liselilere müjde verdi. Mesleki açıköğretim liseli 400 bin öğrenciye staj ücreti verilmesine karar verildi. MEB açık meslek lisesinde eğitimini tamamlayan öğrencilerin bu konudaki şikayetlerini değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı, staj yapan açık liseli öğrencinin de örgün eğitim alan öğrenci gibi staj ücreti almasını karar verdi.

Bu kararla birlikte, yurtdışında staj yapan açık liseli öğrencilere de staj ücreti ödenecek. MEB verilerine göre mesleki açıköğretim lisesi öğrencilerinin sayısı 400 bini buldu. Mesleki açıköğretim lisesinde okuyan öğrenci sayısının en yüksek olduğu il, 63 binle İstanbul. Ankara’da 15 bin, İzmir’de 14 bin öğrenci mesleki açıköğretim lisesinde eğitim görüyor.

Bir önceki yazımız olan 8 – 9 Ağustos’ta Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Sınavları Yapılacak başlıklı makalemizde 8-9 Ağustos 2015 Açık Öğretim Lisesi sınavları, Açık Öğretim 3. dönem sınavı ve Açık Öğretim Lisesi Sınav soruları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. elif uğuz dedi ki:

    açık öğretim imam hatip lisesi öğrencileri staj görebilecek mi? açık lise imam hatipli bir öğrenci ne stajı görecek.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.